Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Już od tego roku trasa nad morze będzie bezpieczniejsza. W Nowym Dworze Gdańskim powstaje nowe rondo [ZDJĘCIA]

2023-03-29 16:23:33 (ost. akt: 2023-03-29 15:29:50)
Prace mają zakończyć się do 3 lipca 2023 roku

Prace mają zakończyć się do 3 lipca 2023 roku

Autor zdjęcia: Gmina Nowy Dwór Gdański

Rondo Jantarowa-Kanałowa-Morska-Wiejska nabiera coraz bardziej kształtów. Prace postępują z dnia na dzień — przekazuje Gmina Nowy Dwór Gdański. Rondo ma sprawić, że trasa do Stegny i Krynicy Morskiej będzie bezpieczniejsza.

Tą drogą w sezonie letnim poruszają się setki samochodów i autokarów — wszyscy zmierzają nad morze. Trasa do Stegny czy Krynicy Morskiej pozostawiała wiele do życzenia, ale wkrótce komfort kierowców i pasażerów ma się poprawić — wszystko za sprawą nowego ronda, które powstaje w Nowym Dworze Gdańskim.

Przekazanie terenu placu budowy dla inwestycji pn. „Przebudowa i budowa 2 skrzyżowań z drogą wojewódzką w Nowym Dworze Gdańskim” nastąpiło 8 listopada 2022 roku. Prace mają zakończyć się do 3 lipca 2023 roku, a koszt inwestycji to 4 650 951,03 zł, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 1 952 950,59 zł.

— Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 502 z drogami gminnymi to skrzyżowanie ulic Morskiej, Jantarowej, Kanałowej, Wiejskiej i Portowej, znajdujących się w granicach miasta Nowy Dwór Gdański. Drogą nadrzędną, z pierwszeństwem przejazdu, jest droga wojewódzka DW 502, którą w sezonie poruszają się setki samochodów osobowych i dziesiątki autokarów zmierzających na pas nadmorski — przekazuje Urząd Miasta i Gminy w Nowym Dworze Gdańskim.

W ramach inwestycji zostaną przebudowane skrzyżowania czterech dróg podporządkowanych z drogą wojewódzką (w tym przebudowa skrzyżowania ul. Morskiej, Kanałowej i Jantarowej na skrzyżowanie typu rondo), wykonane zostaną ciągi piesze i rowerowe oraz dwuetapowe przejścia pieszo-rowerowe. Całe skrzyżowanie wraz z przejściami zostanie doświetlone, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

— Warto podkreślić, że po przebudowie skrzyżowań zdecydowanie poprawi się ruch komunikacyjny w ul. Jantarowej, zapewniając możliwość krótszego oczekiwania na włączenie się pojazdów poruszających się ul. Kanałową, Wiejską i Portową w kierunku centrum miasta, a bezpieczne przejścia i przejazdy rowerowe poprawią bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów — zaznacza UMiG w Nowym Dworze Gdańskim.

I informuje: — Prace budowlane prowadzone są zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem robót, planuje się oddanie do użytkowania przebudowanego układu drogowego przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, w którym to okresie natężenie ruchu na drodze wojewódzkiej DW 502 w kierunku pasa nadmorskiego jest największe. Wybudowane rondo wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego, ale również upłynni ruch komunikacyjny szczególnie w okresie letnim, a także zmniejszy emisję spalin i hałasu.


Fot. Gmina Nowy Dwór Gdański

Fot. Gmina Nowy Dwór Gdański

Fot. Gmina Nowy Dwór Gdański