Projekt PrzyNitka z Elbląga wygrał Złotego Wilka w finale olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

2023-04-28 14:30:31(ost. akt: 2023-04-28 10:31:51)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Marzy nam się Złoty Wilk — mówiła nam jeszcze w lutym grupa PrzyNitka stworzona przez uczennice i ucznia Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. I stało się! Za nami finał olimpiady "Zwolnieni z Teorii", podczas którego elbląska młodzież odniosła ogromny sukces.
O Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” pisaliśmy już przy okazji ubiegłorocznego sukcesu licealistek z Elbląga — ich projekt „Earth Day Everyday” w ramach wspomnianej Olimpiady zdobył sporo nagród — między innymi Złotego Wilka za najlepszy projekt ekologiczny (przy okazji przypominamy, że w Dzienniku Elbląskim co jakiś czas ukazują się artykuły stworzone przez zespół Earth Day Everyday, jeden z nich znajdziecie w najnowszym wydaniu na stronie 16.).

— I nam zamarzył się Złoty Wilk, więc już na samym początku roku szkolnego, kiedy nasz plan nabierał konkretnych kształtów, zwróciliśmy się do pani dyrektor z pytaniem o to, czy istnieje możliwość stworzenia w ZSG pracowni krawieckiej — zgodziła się, i tak powstała PRZYnitka — mówi Julia.

Julia, Dionizy, Dominika, Oliwia i Karolina — to ta piątka uszyła kilkadziesiąt misiów, dochód z ich sprzedaży pomysłowa młodzież przekazała na rzecz fundacji "Save the Children", która walczy z ubóstwem edukacyjnym.

— Plan był prosty — postawiliśmy na misie, postanowiliśmy uszyć osiemdziesiąt niepowtarzalnych maskotek i przeznaczyć środki z ich sprzedaży na cele charytatywne — wyjaśnia Dominika. Młodzież z Elbląga zwróciła się o pomoc do firm z całej Polski, w ten sposób zdobywając materiały, które niezbędne były do uszycia pluszaków. Z resztek wykonali szarpaki dla psów, które zawieźli do elbląskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Wielki finał olimpiady "Zwolnieni z Teorii" odbył się 21 kwietnia w Warszawie, a elbląski projekt PrzyNitka zdobył Złotego Wilka w kategorii "zbiórka charytatywna".

— Jesteśmy bardzo dumni i wygrana jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Po ukończeniu projektu byliśmy bardzo zadowoleni, że wszystko poszło lepiej, niż sobie wyobrażaliśmy, a fakt, że doceniło nas nawet jury Zwolnionych z Teorii, jest jeszcze bardziej budujący. To znak, że jak się bardzo chce, to można osiągnąć wszystko, co sobie ustalimy, wystarczy po prostu dać z siebie 100 procent. Polecamy każdemu podjąć się tego wyzwania i przede wszystkim nie bać się tego. Jak my daliśmy radę, to wy na pewno też! — przekazują autorzy projektu PrzyNitka.

5 338 ZŁOTYCH
TYLE ZEBRAŁ PROJEKT PRZYNITKA
DZIĘKI SPRZEDAŻY MISIÓW