Jak rozpoznać solidne etui na iPhone'a 13? Na co patrzeć przy zakupie? Sprawdźmy!

2023-04-28 11:12:44(ost. akt: 2023-04-28 11:15:25)   Artykuł sponsorowany
Wśród wielu użytkowników panuje przekonanie o tym, że tylko oryginalny case na iPhone zapewnia im profesjonalną, najwyższej jakości ochronę. Fakty temu przeczą. Na rynku bez trudu można znaleźć wiele świetnych, solidnych case’ów innych firm, które w niczym nie ustępują produktom, jakie na swoich stronach sprzedaje Apple. Zobacz, jak je znaleźć!
Jakie etui do iPhone 13 warto wybrać?


Na początku warto obalić pewien mit. Mimo tego, że gabaryty iPhone’a 12 nie różnią się zbyt mocno od trzynastki, to jednak nie możemy przełożyć naszego starego case’a i liczyć na to, że będzie on idealnie pasował na nowy telefon. Dlaczego? 


Przyczyna jest prozaiczna: wraz z każdą kolejną generacją iTelefonów, Apple nieznacznie zmienia wielkość oraz umiejscowienie tzw. klawiszy funkcyjnych na obudowie: przycisków vol up/down, Power czy suwaka odpowiadającego za wyciszenie urządzenia. 


W praktyce oznacza to, że zakup nowego smartfona z logo nadgryzionego jabłuszka automatycznie powinien wiązać się z wymianą case’a ochronnego. Warto w tym miejscu przypomnieć, że profesjonalne, najwyższej jakości etui na iPhone 13 kupisz na 3mk.pl


To sprawdzony, działający na rynku od ponad dekady producent, który z powodzeniem tworzy case’y, które nie tylko są bardzo trwałe, czego dowodzi np. zgodność z normą Absorber (125-185), ale i atrakcyjnie wycenione. Solidne etui zabezpieczające można kupić w sklepie producenta już za kilkadziesiąt złotych! 


Jakie cechy powinien mieć trwały case na telefon od Apple? 


Wiesz już, że etui musi być idealnie dopasowane do konkretnego modelu smartfona, jakim dysponujesz. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych, równie ważnych kwestii. Przede wszystkim upewnij się, czy produkt, który kupujesz, jest wykonany z lekkiego, smukłego tworzywa bazującego na TPU. 


Dostępne w 3mk.pl case’y ochronne mają grubość zbliżoną do 1 mm, dzięki czemu korzystanie ze smartfona nie wiąże się z żadnym dodatkowym dyskomfortem, a samo urządzenie bez trudu mieści się też w kieszeni – zupełnie tak samo, jak dopiero co wyjęty z fabrycznie zamkniętego opakowania telefon.Wartością dodaną będzie też pełna zgodność z wytycznymi Państwowego Zakładu Higieny. Jeśli case otrzymał atest PZH, to oznacza to, że jest on w pełni bezpieczny także dla użytkownika, bo w jego składzie nie znajdują się m.in. metale ciężkie, jak ołów czy kadm. To bardzo ważne, by case nie tylko chronił telefon, ale był też w pełni bezpieczny dla posiadacza komórki.


Dobrze byłoby też, gdyby producent etui miał w swoim portfolio co najmniej kilka różnych produktów przeznaczonych dla konkretnego modelu smartfona: z TPU, silikonu, ale i konstrukcje, które są w pełni zgodne ze standardem ładowania bezprzewodowego MagSafe, którym szczyci się Apple. 


O czym jeszcze pamiętać przy wyborze etui?


Żadne, nawet najtrwalsze etui nie zdoła w pełni uchronić modułu wyświetlacza. Owszem, wystające nieco ponad bryłę case’a ranty zwiększają poziom jego bezpieczeństwa, jednak wystarczy, że smartfon upadnie np. na duży kamień, by na wyświetlaczu pojawił się pajączek. 


To właśnie dlatego do bezpieczeństwa iPhone’a 13 warto podejść w sposób kompleksowy: zakup etui powinien iść w parze z inwestycją w dedykowane szkło hartowane lub folię ochronną. W ten sposób, za około 200 złotych, jesteśmy w stanie dokładnie zabezpieczyć nasze urządzenie. Czy to dużo? Wystarczy przypomnieć, że uśredniona cena wymiany zbitego ekranu w trzynastym iTelefonie to wydatek zbliżony do 1500 złotych!