Sprintem: Najważniejsze sportowe wiadomości z Elbląga

2023-05-02 15:18:31(ost. akt: 2023-07-03 09:45:16)

Autor zdjęcia: nadesłane

• PIŁKA NOŻNA
CONCORDIA POZNAŁA RYWALA W 1/2 FINAŁU WPP

W siedzibie W-MZPN w Olsztynie odbyło się losowanie par półfinałowych Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek na placu boju, pozostały już tylko cztery drużyny: III-ligowa Concordia Elbląg oraz IV-ligowcy: Tęcza Biskupiec, DKS Dobre Miasto, Jeziorak Iława. W wyniku przeprowadzonego losowania o wejście do finału, 31 maja zagrają: Tęcza Biskupiec z DKS Dobre Miasto oraz Jeziorak Iława z Concordią Elbląg. Finał rozegrany zostanie 24 czerwca w Biskupcu. Rywal elblążan w drodze do 1/2 finału pokonał Ewingi Zalewo 7:1, Olimpię Olsztynek 3:1, Mrągowię Mrągowo 3:2 i Polonię Pasłęk po dogrywce 4:2. Po raz ostatni Concordia grała z Jeziorakiem w sezonie 2022/2023 w IV lidze. Wówczas elblążanie zremisowali w Iławie 1:1, a wiosną zwyciężyli u siebie 4:1.

• KAJAKARSTWO
POWOŁANIA DO KADRY NARODOWEJ

W miniony weekend w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Kajakarzy. Zawodnicy rywalizowali o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze spisali się w tej rywalizacji kajakarze UKS Silvant Elbląg. Az siedmiu reprezentantów tego klubu, będzie w tym sezonie reprezentować barwy biało-czerwone na zawodach rangi międzynarodowej. Są to: Przemysław Korsak, który w tym miesiącu wystartuje na Pucharze Świata w Szeged (Węgry) oraz na Malcie w Poznaniu. Przemysław Rojek, Igor Komorowski, Tomasz Pytlak, Michał Kot, Mateusz Romanowski i Julia Kot. Doskonale na zawodach w Wałczu spisał się kanadyjkarz Patryk Stasiełowski (Korona Elbląg), który dzięki dobrym rezultatom na 500 i 1000 metrów również powołany został do kadry narodowej.

• SPORT OLIMPIJSKI
ELBLĄŻANIN W ZARZĄDZIE PKOL

Antoni Czyżyk jest na co dzień dyr. Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Jest także zasłużonym, cenionym działaczem i pełni funkcję wiceprzewodniczącego zarządu WOSF (Światowa Organizacja Taneczna), która została przyjęta do rodziny olimpijskiej. Reprezentanci tej dyscypliny sportu, prawdopodobnie już w przyszłym roku wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Ta dyscyplina sportu, będąc już olimpijską, przyjęta została do struktur Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W minionym tygodniu odbyło się Walne Zgromadzenie PKOL, na którym wybrano nowego prezesa Radosława Plesiewicza, a w skład 40-osobowego zarządu wszedł elblążanin Antoni Czyżyk. Serdecznie gratulujemy.