Jak zabrać się za odmalowanie salonu?

2023-05-05 11:34:24(ost. akt: 2023-05-05 11:35:02)   Artykuł sponsorowany
Remontując salom, musimy go odmalować. Jak się do tego zabrać? Czy zrobić to samemu, czy też lepszą opcją będzie zatrudnienie profesjonalnego malarza? A jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług fachowca, to gdzie znaleźć dobrego? Sprawdźmy!
Wiele osób żywi przekonanie, że prace remontowe - przynajmniej te niewymagające uprawnień oraz mniej skomplikowane - warto wykonywać samodzielnie. Dzięki temu jakoby uda się zaoszczędzić pieniądze. Przykładowo, można samemu odmalować salon. Tyle, że niekoniecznie będziemy wówczas zadowoleni z efektu, może się też okazać, że pojawi się konieczność dopłacenia do korekty ewentualnych poprawek.

Jaki jest zakres obowiązków malarza?

Zanim zastanowimy się, czy odmalować salon własnymi siłami, czy też skorzystać z usługi specjalisty, przyjrzyjmy się, jaki jest zakres obowiązków malarza. Otóż, zalicza się do niego całkiem sporo czynności. Fachowiec ten zajmuje się bowiem:
- wykonywaniem napraw gipsowych;
- szpachlowaniem;
- malowaniem;
- przyrządzaniem i mieszaniem farb oraz zapraw malarskich;
- reperacją powłok malarskich i podłoża.
Warto zaznaczyć, że liczni malarze świadczą również inne niż tylko malowanie usługi remontowe.

Dlaczego warto zatrudnić malarza?

Malowanie ścian wydaje się stosunkowo prostym zajęciem, w praktyce jednak wymaga sporo umiejętności, dokładności, wytrzymałości fizycznej, a niekiedy również kompetencji w posługiwaniu się specjalistycznymi narzędziami. Salon jest pomieszczeniem, które powinno wyglądać reprezentacyjnie, toteż musi być dobrze pomalowane. Jeśli więc zależy nam na jakości malowania, zdecydowanie najlepszą opcją jest zatrudnienie fachowca.

Pamiętajmy, że samo malowanie ścian to zaledwie część pracy, jaką trzeba wykonać. Wcześniej ściany należy przygotować, w zakres czego wchodzi ich wygładzenie oraz ewentualne gruntowanie. Zajmuje to dużo czasu, ale pozwala na wyrównanie i ukrycie wszelkich pęknięć czy innych niedoskonałości, co przełoży się na równomierne rozłożenie farby i zaoszczędzenie na jej ilości. I tu pojawia się pierwszy plus fachowych malarzy, gdyż przeprowadzając prace przygotowawcze, używają oni profesjonalnego sprzętu.

Co do samego malowania, specjalista nie tylko sprawnie kładzie farby, ale też zna się na ich rodzajach, może zatem określić, jaki typ materiału powinien znaleźć się w danym pomieszczeniu, czyli w naszym przypadku w salonie. Fachowy malarz doradzi najlepsze cenowo rozwiązanie, a także obliczy ilość farby potrzebną do pokrycia danego pomieszczenia. Potrafi również korzystać z narzędzi, jakie nieumiejętnie obsługiwane, mogą być niebezpieczne, np. pistoletu malarskiego.
A przede wszystkim, dzięki doświadczeniu oraz fachowym umiejętnościom, swoją pracę wykonuje o wiele szybciej i sprawniej, niż gdybyśmy zajęli się malowaniem salonu na własną rękę. Zatrudniając malarza, oszczędzamy więc cenny czas i chronimy swoje nerwy przed stresem wywołanym uciążliwością malowania czy koniecznością korygowania popełnionych błędów, które pociągają za sobą dodatkowe wydatki.

Jak znaleźć profesjonalnego malarza?

Znalezienie fachowca, który pięknie odmaluje nasz salon, jest bardzo proste. Pomoże w tym dobry portal ogłoszeniowy, taki jak: https://www.oferteo.pl/. Wystarczy wejść na stronę: https://www.oferteo.pl/malarze, gdzie zamieszczone są liczne sprawdzone oferty, bogate w informacje i opatrzone w zweryfikowane komentarze klientów. Korzystając z rankingu, możemy wybrać najlepszego wykonawcę i sprawnie nawiązać z nim kontakt za pośrednictwem telefonu, maila bądź chatu. Jest też opcja samodzielnego dodawania ogłoszeń - wtedy malarze sami się do nas zgłoszą, a my wytypujemy najkorzystniejszą ofertę.