Napad na uczestników różańca w Elblągu [VIDEO]

2023-05-05 21:46:14(ost. akt: 2023-07-03 09:39:21)

Autor zdjęcia: Fundacja Pro-Prawo do Życia

Agresywny, zamaskowany mężczyzna napadł dzisiaj na uczestników publicznej modlitwy różańcowej, która odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka w Elblągu. Organizatorzy modlitwy proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.
W piątek 5 maja ok. godziny 17:00 doszło do napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej o powstrzymanie procederu aborcji, zorganizowanej w Elblągu przez Fundację Pro-Prawo do Życia. Akcja modlitewna odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka, niedaleko wejścia do centrum handlowego.


W trakcie trwania zgromadzenia do modlących się osób podszedł zamaskowany i bardzo agresywny mężczyzna. Zniszczył on transparenty trzymane przez uczestników różańca i zaczął w wulgarnych słowach ubliżać modlącym się. Gdy organizator akcji modlitewnej próbował go powstrzymać, napastnik rzucił się na niego i wywiązała się szarpanina, w której trakcie koordynator różańca doznał obrażeń ręki. Napastnik groził również w obelżywych słowach organizatorowi modlitwy, sugerując, że go pobije. Po kilku chwilach agresor oddalił się w stronę pobliskiego supermarketu Lidl.

Fundacja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Mężczyzna był wysoki i szczupły. Ubrany był w kominiarkę, ciemną kurtkę, dżinsowe spodnie i charakterystyczną, żółtą bluzę z kapturem. Osoby, mogące rozpoznać napastnika proszone są o kontakt z Fundacją.

Sprawa została już zgłoszona na policję. Pomimo nasilających się ataków, fundacja zapowiada organizację kolejnych publicznych modlitw różańcowych w Elblągu, połączonych z akcjami informacyjnymi na temat konsekwencji aborcji.

— Otrzymaliśmy zawiadomienie od organizatora wydarzenia dotyczące gróźb i uszkodzenia banera o wartości 400 zł. Sprawę badamy. Poinformujemy o dalszych ustaleniach — przekazał Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

źródło: Fundacja Pro-Prawo do Życia
stronazycia.pl