Nadzalewowa Kolej Drezynowa na odcinku Frombork – Tolkmicko. Pierwsze kursy już się odbyły

2023-05-12 10:02:46(ost. akt: 2023-07-02 06:26:39)

Autor zdjęcia: Towarzystwo Miłośników Braniewa

Drezyna rowerowa to specjalnie skonstruowany pojazd kolejowy, który napędzany jest siłą mięśni – dokładnie tak samo jak rower. Przewaga nad rowerem jest taka, że pedałujesz w tandemie, więc możesz trochę oszukiwać. Na pojedynczej drezynie komfortowo może podróżować 4 osoby dorosłe lub 2 osoby dorosłe i 3 dzieci.
Drezyny już na torach

Pierwsze kursy wystartowały już w sobotę 6 maja.

— Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Pogoda dopisała. Przez pierwsze dwa dni przejechało 50 drezyn, a wraz z nimi 180 osób. Był cały przekrój wieku – osoby młode, starsze, rodziny z dziećmi i wszyscy dali radę. Osoby, które jeżdżą rekreacyjnie na rowerze, bez problemu poradzą sobie z tą trasą. Ale te, które nie jeżdżą, też sobie poradzą. To nie jest aż tak duży wysiłek, zwłaszcza że pedałuje się w dwie osoby i druga osoba zawsze może pomóc. Jedzie się naprawdę lekko. Ale pedałować muszą dwie osoby, bo jednej będzie ciężko – to już sprawdziliśmy i jedna osoba sobie nie poradzi. Jest też opcja, że ktoś z obsługi dołączy do drezyny i w razie problemów pomoże pojechać dalej — przekazał Mateusz Fliszkiewicz.

Dostępne są trzy trasy: Niebieska: Tolkmicko – Święty Kamień – Tolkmicko (tam i z powrotem: 8,6 km); Zielona: Frombork – Święty Kamień – Frombork (tam i z powrotem: 14,6 km); Czerwona: Tolkmicko – Frombork lub Frombork – Tolkmicko (w jednym kierunku: 11,6 km). Obecnie można skorzystać z trasy niebieskiej, czyli na odcinku Tolkmicko – Święty Kamień. Trasa czerwona i trasa zielona będą dostępne od 19 maja.