Gdańsk: Więzili kobietę, bili, gwałcili i ogolili jej głowę. Zostali aresztowani

2023-05-22 22:33:26(ost. akt: 2023-07-02 06:08:23)

Autor zdjęcia: policja, kogut, ilustracja

Zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem usłyszeli 46-latek i 30-letnia kobieta, którzy przez dwa dni więzili mieszkankę Gdańska. Kobieta w tym czasie była bita, kopana i wykorzystywana seksualnie.
Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk przekazała PAP w poniedziałek, że 38-letnia kobieta była przetrzymywana w jednym z mieszkań między 13 a 15 maja.

– W tym mieszkaniu mieszkał mężczyzna ze swoją partnerką. Między pokrzywdzoną a mężczyzną istniał konflikt, który miał być wyjaśniony w dniu spotkania w mieszkaniu – poinformowała.

– W trakcie spotkania 13 maja zostały zamknięte drzwi. Kobiecie uniemożliwiono opuszczenie lokalu. Poszkodowana była bita, ogolono jej także część głowy. Wykorzystując sytuację, w jakiej znalazła się 38-latka, mężczyzna doprowadził ją do odbycia stosunku – powiedziała prok. Wawryniuk. Po wypuszczeniu poszkodowanej 46-latek groził jej pozbawieniem życia.

– Kobieta powiadomiła o sprawie policję. Podejrzani zostali zatrzymani 16 maja. Usłyszeli zarzuty pozbawienia kobiety wolności ze szczególnym udręczeniem – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mężczyzna usłyszał również zarzuty doprowadzenia pokrzywdzonej do odbycia stosunku i stosowania wobec niej gróźb.

Podejrzani nie przyznali się do winy. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu ich na trzy miesiące.
PAP