Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Gmina Braniewo: W Szylenach powstanie nowoczesna hala sportowa

2023-05-23 12:33:16 (ost. akt: 2023-05-23 12:42:41)

Autor zdjęcia: UG Braniewo

Wyłoniono już beneficjentów programu Olimpia, czyli programu budowy przyszkolnych hal sportowych. Jednym z nich została gmina Braniewo.

— Jest mi szczególnie miło poinformować, że Gmina Braniewo otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w kwocie 1 379 900 zł na zadanie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Szylenach” — przekazał Jakub Bornus, wójt gminy Braniewo.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana hala sportowa o konstrukcji stalowej z posadowieniem na fundamentach żelbetowych o samonośnej konstrukcji. Wewnątrz hali wykonane będzie pole gry o powierzchni 15 x 28 m wraz ze strefą ochronną dookoła pola gry. Dodatkowo obiekt będzie wyposażony w zaplecze szatniowo-sanitarne oraz magazyn na sprzęt sportowy. Cała wartość zadania wyniesie prawie 2 mln zł. Celem programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. — Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym — cieszy się wójt gminy Braniewo.
red.