Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Bieg Piekarczyka w Elblągu. Jakie atrakcje znalazły się w programie wydarzenia?

2023-05-26 15:16:38 (ost. akt: 2023-05-26 15:20:15)

Elbląski Bieg Piekarczyka to nie tylko sportowe emocje. W dniu imprezy czekać nas będzie wiele innych atrakcji, z których skorzystają dzieci i dorośli. Na terenie Placu Jagiellończyka pojawią się food trucki, dmuchany plac zabaw, tarcza Turbo Kozak oraz kilka innych niespodzianek.

Strefa gastronomiczna


Bez niej Piekarczyk straciłby swój urok. Jak co roku, nad „miasteczkiem” imprezy, będą unosić się aromatyczne zapachy zapiekanek z pieca, podpłomyków, hot-dogów, zakręconych ziemniaków na patyku oraz produktów regionalnych jak np. obwarzanki, oscypki, pierogi i pajda ze smalcem. Pragnienie zaspokoją m.in. naturalne soki i lemoniady, a zwolennicy „czegoś na słodko” będą mogli zasmakować kołaczy, gofrów czy gorącej czekolady.
Strefa dziecięca

Na terenie postoju taksówek przy ul. Teatralnej pojawią się bezpłatne atrakcje w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni i placów zabaw. Ze strefy dziecięcej będą mogły skorzystać wszystkie dzieci, również te, które nie biorą udziału w Biegu Piekarczyka.

Strefa partnerów


Na Placu Jagiellończyka, oprócz food trucków, znajdować się będą także inne, bezpłatne atrakcje. Salon CANAL+ przygotował dmuchaną tarczę, popularnie nazywaną Turbo Kozakiem, a także strefę animacji i malowania twarzy. Na miejscu zaprezentują się również Wojska Obrony Terytorialnej z Braniewa, a uczestnicy biegu będą mogli skorzystać z usług SPORT SPA - profesjonalnego masażu oraz tlenoterapii.

MOSiR Elbląg