Densytometria? Tego badania w Elblągu nie zrobisz. Szpital Miejski św. Jana Pawła II czyni starania, aby pozyskać nowy sprzęt

2023-05-29 15:55:26(ost. akt: 2023-05-31 12:55:15)

Autor zdjęcia: K

Osteoporoza to choroba, w której przebiegu dochodzi do zmniejszenia gęstości kości i zaburzeń w spójności ich tkanek, co wiąże się m.in. z wyższą podatnością na złamania. Pomocna w diagnozie jest densytometria, badanie, które dotychczas można było wykonać w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy wykonanie w Elblągu densytometrii jest jednak niemożliwe.
Jak informują nas Czytelnicy, od wielu miesięcy, dzwoniąc do rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, usłyszeć można, że aparat wykonujący badania densytometryczne jest zepsuty i na badanie nie można się zapisać.

— Pierwszy raz chciałam zapisać się na densytometrię chyba we wrześniu, usłyszałam, żeby dzwonić za jakiś czas, bo aparat jest zepsuty, jego naprawa jest droga i nie wiadomo, co dalej. Zadzwoniłam miesiąc później i usłyszałam to samo — mówi nam jedna z mieszkanek Elbląga.

— Kilka dni temu postanowiłam sprawdzić, czy już mogę zapisać się na badanie — niestety, znów ta sama informacja — aparat nadal pozostaje zepsuty i nie wiadomo, kiedy zapisy na badania zostaną wznowione — ta sytuacja trwa już prawie od roku! — przyznaje elblążanka.

Z prośbą o informację na temat tej sytuacji, zwróciliśmy się do rzeczniczki prasowej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

— Informuję, że Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu czyni starania, aby pozyskać nowy sprzęt, aparat do densytometrii. Aparat, który posiadamy, jest już wysłużonym sprzętem, a koszt naprawy jest bardzo wysoki i nieopłacalny. Jeśli potrzebne jest wykonanie badania dla pacjentów Szpitala, korzystamy z usług podwykonawców — przekazała nam Małgorzata Adamowicz.

Do tematu wrócimy.