Julia Kot i Patryk Stasiłowicz lecą na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata!

2023-06-05 09:47:32(ost. akt: 2023-06-05 09:51:47)
Suma punktów zagwarantowała Julii Kot pewne miejsce w ścisłej reprezentacji

Suma punktów zagwarantowała Julii Kot pewne miejsce w ścisłej reprezentacji

Autor zdjęcia: zdjęcie nadesłane

KAJAKARSTWO: Julia Kot (UKS Silvant Kajak) i Patryk Stasiłowicz (PKS Korona), którzy w dniach 2-4 czerwca brali udział w eliminacjach do reprezentacji Polski juniorów w Bydgoszczy, zakwalifikowali się do ścisłej kadry i będą reprezentować biało-czerwone barwy podczas Mistrzostw Świata we włoskim Auronzo oraz Mistrzostw Europy w portugalskim Montemor’o Velho.
Julia i Patryk to młodsze roczniki juniora starszego, a to znaczy, że swoje kwalifikacje uzyskali, rywalizując z zawodniczkami i zawodnikami o rok starszymi od siebie.

Eliminacje były podzielone na wyścigi na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m. Jula w każdym z wyścigów zakwalifikowała się do Finału A i uzyskała odpowiednio miejsca: na 200 m — miejsce 7., na 500 m — miejsce 3. oraz na 1000 m — również miejsce 3. Suma punktów zagwarantowała jej pewne miejsce w ścisłej reprezentacji.

Natomiast Patryk Stasiłowicz startował na 500 m, uzyskując miejsce 7. w Finale A oraz miejsce 4. na dystansie 1000 m również w finale A.

— To wspaniałe nowiny dla elbląskiego kajakarstwa. Niezmiennie od 7 lat co roku nasi zawodnicy uzyskują kwalifikacje na Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata. Jula i Patryk mimo młodego wieku wykazują się wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. To zaowocowało uzyskaniem kwalifikacji. Należy pamiętać, że są to młode osoby, które przed sobą mają jeszcze jeden sezon juniorski. Jesteśmy optymistami przed nadchodzącymi Mistrzostwami i już dziś zapraszamy do kibicowania — mówi trener Wojciech Załuski.

Oprócz Julii i Mikołaja w eliminacjach wzięli udział: Mikołaj Kot, Damian Kwiatkowski, Krzysztof Kulma, Mateusz Romanowski, Szymon Kiełczewski oraz dwóch młodzików Dominik Kamecki i Kamil Kulma.

— Pozostała część zawodników spisała się naprawdę dobrze. Cieszy fakt, że reszta zawodników uzyskuje miejsca bardzo blisko ścisłej czołówki. Mieliśmy nadzieję, że w gronie reprezentantów po fantastycznym początku sezonu pojawi się również Mikołaj Kot, natomiast tu ewidentnie widzimy, że musimy popracować nad czynnikiem psychologicznym. Wiemy, co musimy poprawić i jestem pewien, że w przyszłym roku Mikołaj znajdzie się w gronie ścisłej reprezentacji — zaznacza Wojciech Załuski.