Stanisław Sobczyk – żywa legenda kulturystyki z Elbląga

2023-06-08 10:38:20(ost. akt: 2023-06-08 07:44:27)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W ciągu 50 lat swojej kariery pochodzący z Elbląga kulturysta Stanisław Sobczyk może poszczycić się wieloma osiągnięciami – tytuł mistrza świata, sześć złotych medali i sześć brązowych. Chociaż ma już 66 lat, to nie przestał brać udziału w zawodach – na kolejne jedzie do Brukseli już 11 czerwca. – Jestem dowodem na to, że poprzez ćwiczenie ciała i zachowanie równowagi psychofizycznej można wygrać młodość – podkreśla.
Stanisław Sobczyk, 66-letni mistrz świata w kulturystyce, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi. Ma swoich podopiecznych, których trenuje i przygotowuje do zawodów. W rozmowie z Dziennikiem Elbląskim, którą znajdziecie już w piątek 16 czerwca w tradycyjnym wydaniu naszej gazety, wyjaśnia, na czym polega ta dziedzina sportu. Jak mówi, kulturystyka jest stylem życia.

Nasz rozmówca brał udział w wielu zawodach. W mistrzostwach Polski zdobył sześć złotych medali i sześć brązowych. Startował też wielokrotnie w mistrzostwach Europy i w mistrzostwach świata. Największymi osiągnięciami może się poszczycić jednak w mistrzostwach świata w kategorii wiekowej +60 lat.

– W 2020 roku zdobyłem wicemistrzostwo w Mister Universe – opowiada Stanisław Sobczyk. – Rok później zdobyłem złoty medal w mistrzostwach świata w Słowenii, a potem w UK. Zdobyłem też mistrzostwo Polski. Jestem szósty w Europie, kilkukrotnie byłem finalistą mistrzostw świata. W 2022 roku miałem przerwę, więc teraz poczułem znowu ten głód – 15 kwietnia w Siedlcach wystartowałem w eliminacjach do mistrzostw Europy i teraz zostałem powołany na te mistrzostwa w Brukseli, które odbędą się 11 czerwca – podkreśla.

Trzymamy kciuki za powodzenie w Brukseli, a zainteresowanych historią pana Stanisława Sobczyka zapraszamy do kiosków już w następny piątek 16 czerwca!