Ponad 40 milionów złotych dla Elbląga na dowolny cel. Przedszkole nr 8 ma szansę na remont. Jakie jeszcze inwestycje może zrealizować samorząd?

2023-06-09 16:10:47(ost. akt: 2023-06-12 13:52:11)

Autor zdjęcia: EG

Elbląg otrzyma ponad 40 milionów zł na dowolny cel. Dobrą wiadomość przekazał wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, który po posiedzeniu Rady Ministrów poinformował o decyzji, zgodnie z którą samorządy otrzymają z budżetu państwa dodatkowe środki. Na jakie inwestycje może przeznaczyć te pieniądze samorząd elbląski? Na liście jest remont budynku, w którym mieści się Przedszkole nr 8, budowa stadionu czy poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej.
— Na posiedzeniu Rady Ministrów podjęliśmy decyzję o dodatkowych środkach dla samorządu — do Elbląga trafi ponad 40 mln złotych. Te środki — ta ogromna kwota — może zostać przeznaczona na dowolny cel. Może zostać na przykład wyremontowany budek Przedszkola nr 8, z tych środków może zostać wybudowany nowy stadion dla Elbląga, dla Olimpii Elbląg, czy też poprawiona może zostać komunikacja miejska, czy infrastruktura miejska, która niestety jest w opłakanym stanie. Cieszę się, że te środki trafiają do naszego miasta, do naszego regionu — oby zostały dobrze spożytkowane — mówi na opublikowanym video wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

— Te środki mogą zostać wydane na inwestycje w infrastrukturę miejską, która jest w opłakanym stanie, budowę nowego stadionu, remont i modernizację budynku przedszkola nr 8, które miasto z premedytacją wygasza wbrew woli rodziców, budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 23, poprawę fatalnie funkcjonującej komunikacji miejskiej lub zwiększenie efektywności energetycznej posiadanych zasobów i ograniczyć koszty zakupu ciepła dla mieszkańców — wylicza wiceminister Andrzej Śliwka.

I podsumowuje: — Dość wymówek, panowie Wróblewski, Missan i Wcisła. My dotrzymujemy danego słowa.