Elbląg: Pracownicy ratusza doczekają się podwyżek

2023-06-22 17:46:24(ost. akt: 2023-07-02 05:45:09)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Ważna informacja dla sfery budżetowej. Witold Wróblewski prezydent Elbląga zapowiedział dziś podczas konferencji prasowej podwyżki płac dla pracowników tej sfery. Wypracowanie podwyżek w budżecie miasta nie było łatwym zadaniem, jednak udało się je zabezpieczyć, zarówno dla urzędników, jak i pracowników jednostek organizacyjnych. Wzrost dodatków funkcyjnych i motywacyjnych oraz jednorazowa nagroda dotyczyć będzie również niezwykle ważnej grupy, jaką są nauczyciele.
– Chcę zaznaczyć, że długo zastanawialiśmy się jak poradzić sobie w samorządzie z problemem drożyzny i inflacji, jak wesprzeć mieszkańców w sytuacji, kiedy nasz samorząd ma ograniczone środki poprzez Polski Ład, czy zmniejszanie subwencji oświatowych. W ten sposób w ostatnich latach ubyło nam ponad 300 mln zł. Ta sytuacja nam nie pomaga – zaznaczył na początku prezydent.

Propozycje przedstawione przez prezydenta są następujące:


WYNAGRODZENIA DLA PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI I OBSŁUGI

1. JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE
• 500 zł wynagrodzenia zasadniczego od 1.07.2023 r.
• 200 zł wynagrodzenia zasadniczego od 1.01.2024 r.

2. DLA PRACOWNIKÓW URZĘDU MIEJSKIEGO
• 700 zł wynagrodzenia zasadniczego od 1.07.2023 r.

3. NAUCZYCIELE
• wzrost dodatku motywacyjnego od 1.09.2023 r. do kwoty 270 zł na etat
• nagrody dla nauczycieli w kwocie 1 000 zł dla każdego nauczyciela

– Nie mogę zmienić wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, są to kompetencje i obowiązek Ministra Edukacji Narodowej. To, co mogę zrobić jako organ prowadzący szkoły i przedszkola, to podwyższyć dodatki motywacyjne i funkcyjne. I tak przede wszystkim podwyższona zostanie pula środków na dodatek motywacyjny dla nauczycieli. Poza dodatkami motywacyjnymi wzrosną również dodatki funkcyjne dla kadry kierowniczej. Ponadto postanowiłem wypłacić jednorazowy dodatek w kwocie 1 000 zł dla każdego nauczyciela – objaśniał szczegóły podwyżek prezydent Wróblewski i dodał, że stosowne pisma dotyczące ich uruchomienia zostały już do jednostek organizacyjnych wysłane.

UM Elbląg