Policja przeprowadza kaskadowy pomiar prędkości

2023-06-30 13:49:20(ost. akt: 2023-07-02 05:37:42)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce przeprowadzają dzisiaj działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań funkcjonariuszy jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
Dzisiaj, 30 czerwca br. prowadzone są ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci obejmą nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi.

Ponadto nie zabraknie też policyjnych kontroli prowadzonych w sposób dynamiczny. Policjanci ruchu drogowego w radiowozach z wideo rejestratorami będą w zdecydowany i konsekwentny sposób egzekwować od kierujących przestrzegania przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

Policjanci przypominają, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, których skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, a nawet utrata życia.

Pamiętajmy — kierując pojazdem, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też za innych użytkowników dróg!

KPP NGD