Piknik rodzinny "Rodzina 800+" w Elblągu już w sobotę 22 lipca

2023-07-18 11:33:00(ost. akt: 2023-07-18 10:18:16)
Latem w całej Polsce odbywać się będą pikniki rodzinne "Rodzina 800+"

Latem w całej Polsce odbywać się będą pikniki rodzinne "Rodzina 800+"

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera

Już w sobotę 22 lipca o godzinie 12 w parku Modrzewie w Elblągu odbędzie się piknik rodzinny "Rodzina 800+". — Formuła pikników jest doskonałą okazją do tego, by rozmawiać i wsłuchiwać się w głos Polaków — przyznaje wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.
Latem w całej Polsce odbywać się będą pikniki rodzinne "Rodzina 800+". Wydarzenie w Elblągu zaplanowano na sobotę 22 lipca, piknik odbędzie się w parku Modrzewie, impreza rozpocznie się o godzinie 12.

O tej inicjatywie podczas swojej wizyty w Elblągu mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg: — Spotykamy się podczas nich z rodzinami, rozmawiamy o problemach, o tym, co zostało zrobione i tym, co należy zrobić, bo nasz program, który ostatecznie będziemy przedstawiać Polakom, to nie będzie program na jedną kadencję. My przedstawimy program, który będzie programem budowania nowoczesnego państwa, które jest silne, niezależne, suwerenne i troszczy się o swoich obywateli.

Formuła pikników jest doskonałą okazją do tego, by rozmawiać i wsłuchiwać się w głos Polaków. Dzięki m.in. takim spotkaniom tworzymy programy takie jak 800 plus, rodzinny kapitał opiekuńczy, wyprawka — to te projekty doprowadziły do tego, że nadeszła w Polsce po 2015 roku rewolucja godnościowa. Skończyliśmy z tym wielkim dramatem, który był w Polsce — mówię o biednych głodujących dzieciach, które przychodziły do szkoły niedożywione. Mając to wszystko na względzie, cieszę się, że kolejne działania, które podejmujemy, są tak istotne i tak widoczne — dodał wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, zapraszając elblążan na piknik.

A wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski przekazał: — Zapraszam wszystkich elblążan i mieszkańców okolic Elbląga 22 lipca o 12 do parku Modrzewie na festyn rodzinny, podczas którego będziemy mogli porozmawiać o przyszłości i teraźniejszości polskich rodzin.

Fot. Kancelaria Premiera