Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023 zaprasza na spotkanie z harfą. Na scenie muszli koncertowej wystąpi Michał Zator

2023-08-08 07:54:03(ost. akt: 2023-08-08 08:05:18)
Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie, akompaniując sobie do śpiewu

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie, akompaniując sobie do śpiewu

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w ramach XXVI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2023 zaprasza na spotkanie z harfą, która po latach znów zagości w Bażantarni. Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia, poprzedzi go spacer przyrodniczo-historyczny pod tytułem „Tajemnice Bażantarni”.
Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany, każdorazowe spotkanie z nią budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję słyszeć ją na żywo, a w połączeniu ze śpiewem to już naprawdę wielka rzadkość.

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie, akompaniując sobie do śpiewu.

Jego wykonawstwo cechuje najwyższa dbałość o szczegóły. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Stypendysta Ministra Kultury, stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". Obecnie współtworzy duet z Natalią Niemen, współpracuje także z Edytą Górniak. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem (w klasie profesor Katarzyny Staniewicz).

Koncert odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia 2023 r. Tradycyjnie poprzedzi go spacer przyrodniczo-historyczny pod tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową, a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.


Początek koncertu godz. 17.00, Bażantarnia, muszla koncertowa, wstęp wolny.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa rysunków satyrycznych ze zbioru Ryszarda Wasyluka oraz mała niespodzianka dla uczestników konkursów organizowanych w trakcie XXVI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2023.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne