Piknik wojskowy "Silna Biało-Czerwona" w Pasłęku za nami [ZDJĘCIA]

2023-08-15 05:56:52(ost. akt: 2023-08-15 06:03:09)
Za nami piknik wojskowy, który pod hasłem "Silna Biało-Czerwona" odbył się w poniedziałek 14 sierpnia w Pasłęku.
Silna Biało-Czerwona — to hasło tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego, które rozpoczęły się już 12 sierpnia. Pikniki wojskowe, takie jak ten, który odbył się w Pasłęku, zaplanowano w kilkudziesięciu polskich miastach.

— Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Wojska Polskiego będzie 15 sierpnia i defilada w Warszawie. — O 14:00 rozpoczynamy defiladę. W defiladzie uczestniczyć będą żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będzie także pokaz nowoczesnego sprzętu, więc będą czołgi Abrams, będą czołgi K2, będą bojowe wozy piechoty Borsuk — zapowiada Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zaplanowano cztery pikniki wojskowe. Pierwszy w sobotę 12 sierpnia w Giżycku, kolejny w niedzielę 13 sierpnia w Lubawie, w poniedziałek 14 sierpnia w Pasłęku (Park Ekologiczny, ul. Partyzantów) i ostatni — 15 sierpnia w miejscowości Stare Juchy.

Wydarzenie w Pasłęku o godzinie 10:00 rozpoczęła msza święta w kościele bł. Jerzego Matulewicza, następnie wojska przemaszerowały do Parku Ekologicznego przy ul. Partyzantów, gdzie odbył się uroczysty apel.

Na pikniku w Pasłęku nie brakowało żołnierzy, którzy zaprezentowali swój sprzęt i odpowiedzieli o swojej służbie. Była też oczywiście tradycyjna wojskowa grochówka.