Chciała sprzedać dziecięce buty, a padła ofiarą oszusta. Kolejna kobieta straciła pieniądze

2023-08-24 16:25:08(ost. akt: 2023-08-24 16:27:15)

Autor zdjęcia: pixabay

Jeśli wystawiasz ogłoszenie, a kupujący informuje cię, że już dokonał płatności i prosi o wejście w przesłany przez niego link do rzekomego potwierdzenia transakcji, to na pewno jest oszustwo. Policjanci z Elbląga przyjęli kolejne zawiadomienie o przestępstwie. Kobieta chciała sprzedać dziecięce buty, a w rezultacie straciła 900 złotych.
W środę (23.08.2023 r.) do policjantów z Elbląga zgłosiła się kobieta oszukana podczas sprzedaży dziecięcych butów na jednym z portali aukcyjnych.

Oszust podesłał jej link do fałszywej strony płatniczej i tym samym uzyskał dostęp do jej konta. Dokonał z niego przelewu na kwotę 900 zł. W przeciągu miesiąca policjanci z Elbląga odnotowują kilkanaście podobnych zgłoszeń.

Policja radzi, by z większą ostrożnością i ograniczonym zaufaniem podchodzić do autoryzacji transakcji finansowych w Internecie. Rozliczać się bezpośrednio przez dany portal, unikać bezpośrednich transakcji. Uważać na próby nawiązania kontaktu poza portalem, poprzez komunikatory.

Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego oraz bramki płatniczej, a każde finalizowanie transakcji poza portalem aukcyjnym, czy to przez wiadomości mailowe i komunikatory, które zawierają linki, powinno wzbudzić czujność.

KMP Elbląg