Zbyt szybko, zbyt niebezpiecznie! Tylko w ciągu jednego dnia w Elblągu policjanci zatrzymali 61 kierowców za zbyt szybką jazdę

2023-08-24 16:28:33(ost. akt: 2023-08-24 16:32:21)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Niestety pomimo wielokrotnych apeli policjantów, wielu kierowców wciąż jeździ zbyt szybko. Tylko w ciągu jednego dnia drogówka zatrzymała 61 kierowców za zbyt szybką jazdę, a 2 z nich brawurowo przekroczyło prędkość o 50+ i straciło prawa jazdy.
Policjanci każdego dnia kontrolują prędkość pojazdów poruszających się po naszych drogach. Celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. To właśnie z powodu zbyt szybkiej jazdy dochodzi na największej liczby wypadków.

Tylko 22.08.2023 r. podczas akcji „Prędkość” policjanci z Elbląga zatrzymali 61 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Każdy z nich został ukarany mandatem i punktami karnymi. 2 z nich przekroczyło dwukrotnie prędkość w terenie zabudowanym.

Pierwszy w miejscowości Zwierzno. 39-latek jechał isuzu z prędkością 103 km/h. Z kolei w miejscowości Krykajny 31 latek rozpędził hyundaia do 102 km/h. Na tych obszarach obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W takich sytuacjach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

KMP Elbląg