Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 5 osób, wśród nich jest burmistrz Młynar

2023-08-29 14:21:18(ost. akt: 2023-08-29 16:24:29)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PAP

Jak informuje CBA, zatrzymania piątki podejrzanych mają związek ze śledztwem w sprawie wykorzystania funkcji publicznej. Wśród nich jest burmistrz Młynar.
Centralne Biuro Antykorupcyjne informuje, że we wtorek 29 sierpnia 2023 r. funkcjonariusze z delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali 5 osób, w tym urzędującego członka władz powiatu elbląskiego oraz burmistrz Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach.

– Zatrzymania mają związek ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy w sprawie wykorzystania funkcji publicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – przekazuje CBA.

I dodaje: – Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie usłyszą zarzuty. Czynności procesowe w tej sprawie trwają, po ich zakończeniu prokurator podejmie decyzje w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

CBA nie podaje szczegółów prowadzonego śledztwa, m.in. tego, na czym polegać miały zarzucane zatrzymanym przestępstwa.

Wśród zatrzymanych, oprócz Renaty B. - burmistrzyni miasta i gminy Młynary, jest też wicestarosta elbląski i naczelnik jednego z wydziałów urzędu w Młynarach.

– W związku z uzyskanymi w dniu dzisiejszym informacjami o zatrzymaniu wicestarosty elbląskiego i pracownika Starostwa Elbląskiego przez CBA informujemy, że obecnie czekamy na bardziej szczegółowe informacje w sprawie. Zależy nam na wyjaśnieniu tej sprawy –przekazuje Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Do tematu wrócimy.