Ostatnia sesja jazzowa w elbląskim Klubie Krypta

2023-08-30 12:30:19(ost. akt: 2023-08-30 12:31:07)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klubu Środowisk Twórczych zapraszają na ostatnią jam session. Tym razem spotkanie dwóch pokoleń artystów związanych z Elblągiem. Zagrają i zaimprowizują: Bartek Krzywda na pianinie, gościnnie Artur Olewniczak na puzonie, Kamil Hajduk na kontrabasie i Michał Korsak na perkusji.
W ramach projektu zrealizowano 13 koncertów jazzowych, w których wzięli udział artyści młodego i średniego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Wśród nich były nazwiska bardzo znane i zajmujące na stałe czołowe miejsca w corocznym rankingu Jazz Forum, jak i artyści, którzy jeszcze są studentami polskich Akademii Muzycznych, a także studiów podyplomowych za granicą. Celowo nie podawaliśmy dorobku artystów, wymieniając skład poszczególnych sesji. Nie chcieliśmy nikogo faworyzować, tym bardziej że młode pokolenie jazzmanów nie ma jeszcze dorobku, a jest bardzo utalentowane i ten dorobek pojawi się już niebawem.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klubu Krypta dziękują za wspólnie spędzone jam session wszystkim bywalcom. Było dużo emocji i niespodzianek muzycznych. Bardzo żałujemy, że nie ma dalszego finansowania tej udanej formuły i zarazem przygody muzycznej. Projekt "Jazzowy Elbląg 2023" był finansowany przez Samorząd Miasta Elbląg.

Wstęp na jam session jest bezpłatny
Klub Krypta, czwartek 31 sierpnia, godz. 19.30

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klubu Krypta