Grądki: Spotkanie byłych pracowników PGR

2023-09-01 12:00:00(ost. akt: 2023-09-01 12:16:46)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W sobotę 19 sierpnia w Grądkach (powiat elbląski, gmina Godkowo) odbył się Zjazd Byłych Pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.
Jak informuje główny organizator wydarzenia, sołtys sołectwa Grądki Robert Knyżewski: — Impreza miała na celu integrację społeczności popegeerowskiej, a co najważniejsze, zwrócenie uwagi na nierówności społeczne, jakie ich spotykają oraz na potrzeby odbudowy strasznie zdewastowanych miejscowości po likwidacji pegeerów, a najbardziej naszej drogi powiatowej. Najważniejszym postulatem, o który walczą do dziś, byli pracownicy pegeerów, są niewypłacone do dziś rekompensaty za utracone miejsca pracy — przekazuje sołtys Robert Knyżewski.

Impreza odbyła się w formie pikniku, udział w niej wziął między innymi wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, który przyznaje: — Bardzo się cieszę, że nasze Małe Ojczyzny organizują imprezy integrujące mieszkańców wszystkich pokoleń.

W Grądkach można było spróbować pyszności ze stoisk KGW oraz sołectw, wśród atrakcji było mnóstwo animacji dla dzieci i dorosłych takich jak dmuchańce, strzelnica nerf, rzut podkową czy gumiakiem oraz mini zoo. Na scenie wystąpili Coolturalni z Godkowa, Kapela Wiktor, Ewelina Sienkiewicz, GESEK oraz DJ SEBA i DJ KRISS DYDO.

Fot. materiały organizatora

Fot. materiały organizatora

Fot. materiały organizatora

Czytaj najnowszy Dziennik Elbląski! Wydanie ze specjalnym dodatkiem o Mikołaju Koperniku w sprzedaży do czwartku 7 września! Szukaj nas w salonach prasowych, na pocztach i stacjach Orlen.