Ile inwestycji w Elblągu nie miałoby miejsca bez rządowego wsparcia? Na to pytanie odpowiada Andrzej Śliwka

2023-09-05 15:18:45(ost. akt: 2023-09-05 15:34:41)
Jedną z inwestycji, która otrzymała rządowe dofinansowanie jest remont Przedszkola nr 8 w Elblągu

Jedną z inwestycji, która otrzymała rządowe dofinansowanie jest remont Przedszkola nr 8 w Elblągu

Autor zdjęcia: EG/MAP

Czas z tym skończyć, wykorzystajmy środki, które do nas trafiają — mówi w video opublikowanym w swoich mediach społecznościowych Andrzej Śliwka — wiceminister aktywów państwowych i kandydat na posła do Sejmu RP w okręgu elbląskim. We wspomnianym nagraniu Śliwka wylicza, jakie rządowe wsparcie finansowe już trafiło do Elbląga.
Jak wiele inwestycji w Elblągu nie miałoby miejsca bez rządowego wsparcia? Na to pytanie w opublikowanym w swoich mediach społecznościowych video odpowiada Andrzej Śliwka.

— Oto tylko kilka przykładów — modernizacja basenu przy ul. Robotniczej — ponad 2,7 mln zł, pieniądze na remont przedszkola nr 8, w którego sprawie Wróblewski, Nowak, Missan chcieli zamknąć usta rodzicom — 3,4 mln zł, budowa nowej Wschodniej — 7,2 mln zł. A już od półtora roku miasto nie zrobiło nic z rewitalizacją największego w Europie odkrytego basenu miejskiego. Pomimo tego, że z rządowych środków trafiło do kasy miasta 65 mln zł. Niestety niekompetentny włodarz sobie nie radzi z tymi prostymi kwestiami — mówi w nagraniu wiceminister Śliwka.

A na zakończenie dodaje: — 65 baniek wziął i nic nie robi, 100 milionów złotych nie chce wziąć… — słowa te dotyczą trwającego między elbląskim samorządem a Rządem sporu. Przypomnijmy — Rząd zaproponował władzom miasta 100 mln zł na modernizację portu w zamian za większość udziałów, ale Witold Wróblewski postanowił z tej propozycji nie skorzystać, powołując się na badanie opinii publicznej, w którym udział wzięło zaledwie 12,8 proc. mieszkańców.