Z reklamówką środków odurzających i psychotropowych czekał na klientów

2023-09-05 17:23:27(ost. akt: 2023-09-05 16:36:50)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

2 tygodnie cieszył się wolnością mężczyzna zatrzymany przez policjantów podczas próby transakcji narkotykowej. 29-latek, z reklamówką pełną środków odurzających i psychotropowych, w krzakach czekał najprawdopodobniej na swoich klientów.
Sytuacja miała miejsce w Gdańsku. Czujność policjantów i dobre rozpoznanie pozwoliły na zatrzymanie recydywisty i postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z postanowieniem sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymany w połowie sierpnia opuścił zakład karny, do którego trafił w związku popełnianiem przestępstw wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Od razu po odbyciu kary za posiadanie narkotyków zatrzymany został z reklamówką, w której było blisko 800 porcji różnych środków odurzających i psychotropowych. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przy nim substancji to blisko 35 tysięcy złotych.

Po raz kolejny policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku udowodnili, że czujność i rozpoznanie środowiska pozwalają na skuteczne działanie.

30 sierpnia w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic w centrum Gdańska policjanci obserwowali 29-latka, który czekał w krzakach najprawdopodobniej na swoich klientów.

Został zatrzymany a znalezione przez policjantów środki odurzające i psychotropowe zabezpieczone. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, w tym opinia z badań fizykochemicznych, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. 29 latkowi z Gdańska, za czyn popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa, grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policja Pomorska