Elbląg: Zbrodnia na Okulickiego. Rafał N. odpowie za rozbój i zabójstwo

2023-09-06 14:55:30(ost. akt: 2023-09-06 15:12:45)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Do elbląskiego sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciwko Rafałowi N. w związku z zabójstwem w jednym z mieszkań przy ulicy Okulickiego. Oskarżony odpowie również za rozbój. Czy to motyw rabunkowy był powodem tej okrutnej zbrodni?
Do zabójstwa na elbląskiej Zawadzie doszło we wrześniu ubiegłego roku. Zakrwawione ciało 43-letniej Anny znalazł po powrocie ze szkoły jej 9-letni syn. Sprawca zadał swojej ofierze 11 ciosów nożem. Każdy z nich mógł być śmiertelny.

— Na chwilę obecną ustalono, że działanie sprawcy było zaplanowane z zimną krwią. Nie wiemy, jak długo przygotowywał się do zabójstwa, ale w dniu zdarzenia wiedział, że dopuści się tego czynu. Zabójstwo zostało dokonane w sposób bardzo brutalny. Na miejscu zdarzenia ujawniono bardzo dużą ilości krwi — mówił we wrześniu ubiegłego roku w rozmowie z Dziennikiem Elbląskim rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała 29-letniego Rafała N., znajomego ofiary. Przyznał się do winy, ale odmówił składania zeznań. Prokuratura, która rok czasu pracowała nad sprawą, badała m.in. motyw majątkowy.

W piątek 1 września do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Rafałowi N. Jest on oskarżony o zabójstwo w związku z rozbojem (art. 148 par. 2, punkt 2 i punkt 3 k.k. w zbiegu z art. 280 par. 2 kk.). Rafałowi N. grozi nawet dożywocie.

— Nie wyznaczono jeszcze terminu pierwszej rozprawy. Sędzia referent zapoznaje się teraz z aktami sprawy — przekazał Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
Obrazek w tresci