87-letnia kobieta uwierzyła w historię o wypadku drogowym. Straciła 180 tysięcy złotych

2023-09-11 09:45:45(ost. akt: 2023-09-11 09:48:12)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Pewna 87-letnia elblążanka odebrała telefon stacjonarny od kobiety podającej się za córkę kuzynki. Kobieta poprosiła ją o wsparcie w wysokości… 180 tysięcy złotych.
Sytuacja miała miejsce w czwartek 7 września w Elblągu. Starsza pani z odebrała telefon, w którym usłyszała kobiecy głos. Rozmówczyni podała się za córkę kuzynki. Płakała. Tłumaczyła jej, że na przejściu dla pieszych potrąciła samochodem kobietę w ciąży. Następnie rozmówczyni miała przekazać telefon „policjantce”, a ta wypytała 87-latkę o posiadane w mieszkaniu kosztowności.

Kiedy starsza pani oświadczyła, że ma tylko gotówkę została poproszona, aby pieniądze spakowała do koperty i przekazała „kurierowi”, który przyjdzie do niej do mieszkania.

Niedługo później kobieta tak właśnie zrobiła. Oddała pieniądze zapakowane w kopertę nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł pod drzwi jej mieszkania.

Gdy zorientowała się, że to oszustwo było już za późno. Sprawę zgłosiła na policję.
Rozmawiajmy ze swoimi bliskimi o takich sytuacjach. Uprzedzajmy, że oszuści w ten sposób mogą chcieć wyłudzić pieniądze.

KMP Elbląg


Już jest! Najnowszy Dziennik Elbląski! Jesteśmy w sprzedaży od piątku do czwartku, znajdziecie nas w salonach prasowych, kioskach, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. W Twojej okolicy brakuje Dziennika? Daj nam znać, napisz na gazeta@dziennikelblaski.pl.


Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej znajdziesz na www.kupgazete.pl.


Na terenie powiatu braniewskiego
Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT