Zawalił się podwieszany sufit

2023-09-11 14:11:16(ost. akt: 2023-09-11 16:02:28)

Autor zdjęcia: Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim/ bartsat.pl

To miało być spokojne otwarcie świeżo wyremontowanego budynku Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim. Krótko po oficjalnej ceremonii i opuszczeniu sali przez gości podwieszany sufit obiektu się zawalił.
Wczoraj (niedziela 10 września) w otwartej w piątek (8 września) sali należącej do Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim odbyła się jedna z pierwszych imprez. Do około godz. 15 obiekt był pełny ludzi. Kilka minut po ich wyjściu zawalił się podwieszany kartongipsowy sufit. Na szczęście tragedii udało się uniknąć. Gdyby do awarii doszło zaledwie kilkanaście minut wcześniej, prawdopodobnie pisaliśmy teraz o tragedii.

Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim póki co nie komentuje szerzej sprawy.

— Informujemy, że w naszym Ośrodku Kultury uszkodzeniu uległ podwieszany sufit z płyt kartonowogipsowych na sali widowiskowej. Już w chwili obecnej pracuje komisja, która bada przyczyny awarii. Na szczęście nikomu nic się nie stało — poinformowała instytucja za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Oczywiście wszystkie zaplanowane wydarzenia, które miały odbyć się w sali zostały odwołane.

Tak wyglądała sala przed zawaleniem


Nieoficjalną przyczyną zdarzenia mogło był włączenia wentylatorów przy zamkniętych drzwiach i oknach. Podciśnienie, które powstało w pomieszczeniu dosłownie "ściągnęło" sufit na dół. Oficjalne okoliczności nie są jednak znane.

kg