Przed nami Konferencja Gospodarcza Elbląg’23. Zapraszamy już w dniach 19-20 września

2023-09-13 16:02:37(ost. akt: 2023-09-25 14:51:53)

Autor zdjęcia: Adobe Stock

Już w dniach 19-20 września w gościnnych progach Hotelu Młyn odbędzie się pierwsze organizowane przez Dziennik Elbląski wydarzenie, w którego centrum będą przedsiębiorcy, władze samorządowe i przyszłość regionu. Przed nami Konferencja Gospodarcza Elbląg’23.
Bezpieczeństwo regionu i rozwój przemysłu zbrojeniowego, instrumenty wsparcia dostępne w ARP dla małych, średnich i dużych firm, rozbudowa portów Zalewu Wiślanego oraz budowa nowych marin nową perspektywą dla nadzalewowych miejscowości, rozwój gospodarczy regionu elbląskiego w kontekście rozbudowy portu morskiego w Elblągu oraz otwarcia kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej — te i wiele innych ciekawych tematów poruszać będziemy podczas Konferencji Gospodarczej Elbląg’23, która odbędzie się już w dniach 19-20 września w elbląskim Hotelu Młyn.

W centrum organizowanego przez Dziennik Elbląski wydarzenia będzie przyszłość i rozwój nie tylko Elbląga, ale całego województwa warmińsko-mazurskiego. Goście Konferencji rozmawiać będą na tematy ważne z perspektywy przedsiębiorców, władz samorządowych i samych mieszkańców.

Ale to nie wszystko — 19 września w Elblągu wręczone zostaną nagrody Marki Warmii i Mazur. Inspiracją do powstania tej nagrody jest magazyn o tym samym tytule, który od ponad dwóch lat wydaje wydawca Dziennika Elbląskiego i Gazety Olsztyńskiej — Grupa WM. Laureaci, w których ręce trafią statuetki, swoją ciężką pracą i profesjonalnym podejściem sprawiają, że nie tylko Elbląg, ale i całe województwo idzie z duchem czasu i stawia na rozwój.

Podczas Konferencji Gospodarczej Elbląg’23 poznamy również Człowieka Roku 2023 Dziennika Elbląskiego — warto zaznaczyć, że tytuł ten Dziennik Elbląski przyzna po raz pierwszy w swojej ponad 22-letniej historii.

Wśród gości, którzy odwiedzą Elbląg w dniach 19-20 września, znaleźli się między innymi: wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Żochowski, burmistrz miasta i gminy Tolkmicko Magdalena Dalman oraz burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

Konferencja Gospodarcza Elbląg’23 ma charakter otwarty — do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem i przyszłością Warmii i Mazur. Konferencja rozpocznie się 19 września rejestracją uczestników o godzinie 9:00. Pierwszy dzień wydarzenia zakończy się o godzinie 17, a ponownie w Hotelu Młyn w Elblągu spotkamy się już kolejnego dnia — w środę 20 września, zapraszamy również od godziny 9:00.

— Konferencja Gospodarcza Elbląg’23 to pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Dziennik Elbląski. Zapraszam mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, którym zależy na rozwoju naszego regionu, do współtworzenia go razem z nami i naszymi gośćmi — przekazuje Maciej Matera, redaktor naczelny Dziennika Elbląskiego i Gazety Olsztyńskiej.

Partnerami strategicznymi Konferencji Gospodarczej Elbląg’23 są: Polska Grupa Zbrojeniowa SA, Polska Grupa Energetyczna SA, PKO Bank Polski SA i Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Partnerami wydarzenia są: Ziemar Sp. z o. o., Starostwo Powiatowe w Elblągu, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Gmina Miasta Braniewa, Gmina Tolkmicko.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Aktywów Państwowych, a także wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Redakcja Dziennika Elbląskiego