Już w sobotę otwarcie parku Planty i rozświetlenie fontanny. Będzie piknik dla mieszkańców

2023-09-14 09:04:29(ost. akt: 2023-09-14 10:24:59)

Autor zdjęcia: EG

W najbliższą sobotę uroczyście do użytku zostanie oddany zrewitalizowany Park Planty. Po uroczystości rozpocznie się Piknik Rodzinny, czyli trzy godziny wspólnej i dobrej zabawy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.
— W sierpniu br. zakończyły się prace rewitalizacyjne w parku Planty i w grocie (Ślimacza Górka) oraz modernizacja istniejącej infrastruktury fontanny wraz z iluminacją świetlną przy ul. 1 Maja. Całość prac kosztowała 5 061 104 zł — przypominają władze Elbląga.

I informują: — Uroczyste otwarcie Parku nastąpi w najbliższą sobotę (16.09) o godz. 15:00. Bezpośrednio po uroczystości zapraszamy do udziału w Pikniku Rodzinnym, w którego trakcie nikt, zwłaszcza dzieci i młodzież, nie powinien się nudzić. Piknik potrwa do godz. 18. Na zakończenie zostanie uruchomiona iluminacja świetlna fontanny przy ul. 1 Maja.

— Park Planty będzie również miejscem spotkań dla młodych. Nowy projekt pn. „Miejscówka - Grota -” ruszy już 7 października br. Tworzymy swobodną przestrzeń do aktywizacji elblążan — przekazuje Urząd Miejski w Elblągu.

Co czeka na uczestników sobotniego pikniku? Program sobotniej imprezy prezentuje się następująco:

• Będzie aktywnie! O godzinie 15.00 wystartuje Questing w Parku Planty, czyli rodzinna gra parkowa pełna zagadek dla małych i dużych. Karty do gry będą wydawane do godziny 16.00.
• Będzie skocznie! Specjalnie dla Was Kraina Zabaw ANIMI otworzy o godzinie 15.00 strefę dmuchańców oraz gier plenerowych.
• Będzie twórczo! W Parkowej Strefie Sztuki prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną IDEA będą działy się artystyczne cuda.
• Będzie coś dla najmłodszych! To będzie czas swobodnej zabawy w strefie malucha oraz legalnego brudzenia z ciocią Patrycją (Ubuntu - miejsce dobrych emocji) podczas parkowych zabaw sensoplastycznych.
• Będzie archiciekawie! Specjalnie na tę okazję szykujemy setki klocków do budowania zadziwiających konstrukcji.
• Będzie bańkowo! Na zakończenie - o godzinie 17.00 - wspólnie wypuścimy w niebo setki baniek mydlanych.
• Będzie pięknie - szczególnie wtedy, kiedy będziecie z nami.

Piknik Rodzinny w Parku Planty realizowany jest — przypomnijmy — w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2022/2023.