W pucharowych derbach lepsza od Olimpii okazała się Concordia [ZDJĘCIA]

2023-09-14 15:12:14(ost. akt: 2023-09-15 08:37:33)
W zaległym II drugiej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski, w derbach Elbląga, IV-ligowa Olimpia uległa grającej w III lidze Concordii, która awansowała do 1/8 WPP.
• Olimpia II Elbląg — Concordia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 — Kopka (51)
OLIMPIA II: Łęgowski — Piróg (62 Kryński), Sznajder (51 Tutaj), Kazimierowski, Etmański (78 Choiński), Czapliński (62 Dettlaff), Leszczyński, Łąpieś (46 Rychter), Stróżewski, Ruciński, Dziurdzia (71 Łoś)

CONCORDIA: Manikowski — Drewek (62 Jakubowski), Spucha, Bukacki, Augusto (83 Daniecki), Kopka, Mroczko, Nowicki (62 Kottlenga), Sionkowski (62 Bartosiński), Jońca (83 Pytlewski), Kaczorowski (46 Maćkowski)

Broniąca tytułu WPP Concordia wygrała z rezerwami Olimpii, skromnie, bo zaledwie 1:0, choć z przebiegu gry powinna wygrać zdecydowanie wyżej. Wśród trzecioligowców zabrakło: Rękawka, Szmydta, Danowskiego. Natomiast zadebiutował bramkarz Manikowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Doniecki (SMS Lódź). Z kolei w składzie Olimpii wystąpiła sama młodzież, zasilona bramkarzem Łęgowskim, który występuje w II lidze.

Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy, którzy na początku pojedynku mogli wyjść na prowadzenie, ale bardzo dobre sytuacje zmarnowali Czapliński i Sznajder. Po kwadransie inicjatywę przejęła Concordia i to ona prowadziła grę.
W 30 min powinna otworzyć wynik spotkania, po tym jak po dośrodkowaniu Kopki piłkę ręką w polu karnym odbił Etmański, a "jedenastki" nie wykorzystał Augusto, posyłając futbolówkę ponad metr nad bramką. Ten sam zawodnik 2 min później po indywidualnej akcji trafił w poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą trzecioligowcy mieli dogodną sytuację do zmiany wyniku, ale Sionkowski przegrał pojedynek sam na sam z Łęgowskim.
Po przerwie nadal atakowała drużyna z ul. Krakusa. W końcu, w 51 min, Kopka uderzył z 15 metrów i zasłoniętemu Łęgowskiemu nie pozostało nic innego, jak wyjąć piłkę z siatki. Po tej bramce Concordia kontrolowała wydarzenia na boisku i miała jeszcze szansę na podwyższenie wyniku. Po strzałach Sionkowskiego, Bukackiego, Kottlengi Olimpię od wyższej porażki uratował Łęgowski.

Żółto-Biało-Niebiescy do końca prowadzili otwartą grę, walczyli bardzo dzielnie i ambitnie, ale ich akcje zazwyczaj kończyły się na dobrze grającej defensywie podopiecznych trenera Łukasza Nadolnego.
Zwycięzca tego spotkania awansował do 1/8 WPP.
W drugim zaległym spotkaniu Sokół Ostróda przegrał z GKS Wikielec 1:3.
Jerzy Kuczyński