Zbliża się 23. Międzynarodowy Festiwal Tańca BalticCup

2023-09-14 15:23:31(ost. akt: 2023-09-14 15:30:37)

Autor zdjęcia: Kornelia Kiedrowska

W trzeci październikowy weekend (20-22.10) w Elblągu odbędzie się 23. edycja MFT „BalticCup”. Jest to jedna z najważniejszych imprez tanecznych w Polsce.
Na elbląskim parkiecie zobaczyć będzie można zarówno początkujących tancerzy, jak i zawodników, dla których taniec jest esencją życia. Publiczność będzie mogła podziwiać występy tancerzy w różnych kategoriach wiekowych. Celem imprezy jest popularyzacja tańca towarzyskiego jako formy wychowania, rekreacji oraz rozrywki, przedstawienie szerokiej publiczności walorów artystycznych tańca, wyłonienie najlepszych par w sportowym tańcu towarzyskim, a także integracja dzieci i młodzieży.

Program turnieju każdorazowo uświetniają inne ważne imprezy. W tym roku Elbląg będzie organizatorem WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard oraz Mistrzostw Europy w tańcach standardowych u-21.

Organizatorami imprezy są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Polski Związek Sportu Tanecznego i Stowarzyszenie Jantar.

23 edycję Międzynarodowego Festiwalu Baltic Cup dofinansowano: ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki; współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Szczegóły 23 edycji MFT Baltic Cup na stronie festiwalu: www.balticcup.pl