Śliwka o dozbrajaniu armii. „Największe zakupy jakie zrealizowano za Siemoniaka, to tablice Mendelejewa”

2023-09-18 09:29:56(ost. akt: 2023-09-18 09:32:11)

Autor zdjęcia: TVP Info/printscreen

Za naszych rządów są realizowane kluczowe inwestycje jeżeli chodzi o zakupy uzbrojenia, wsparcie polskiego przemysłu obronnego, odtwarzanie jednostek wojskowych. Co było za czasów Tomasza Siemoniaka? Największe zakupy jakie były realizowane, to tablice Mendelejewa - powiedział gość Michała Rachonia w programie "#Jedziemy" w TVP Info wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.
Jak zwrócił uwagę Michał Rachoń w programie "#Jedziemy", Tomasz Siemoniak w swoim wpisie w mediach społecznościowych stwierdził, że rządzący obecnie Polską odpowiedzą przed trybunałem stanu za ujawnienie tajemnic państwowych, za odtajnienie dokumentów, z których wynika, że w czasach rządów kolegów Tomasza Siemoniaka, a później także samego Tomasza Siemoniaka istniały dokumenty, które zakładały taki, a nie inny sposób obrony Polski.

Do wpisu odniósł się gość Michała Rachonia, wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

– Tomasz Siemoniak jest skompromitowanym politykiem. Kolejny raz pokazuje właśnie to, że kompletnie nie powinien funkcjonować w polskiej polityce jako minister obrony narodowej. Był tragicznym ministrem obrony narodowej. Za naszych rządów są realizowane kluczowe inwestycje jeżeli chodzi o zakupy uzbrojenia, wsparcie polskiego przemysłu obronnego, odtwarzanie jednostek wojskowych. Co było za czasów Tomasza Siemoniaka? Największe zakupy jakie były realizowane, to tablice Mendelejewa. Taka jest prawda. Rząd PO-PLS likwidował jednostki wojskowe. Sam pochodzę z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, wiem jak ważne jest to, żeby tam były jednostki wojskowe i wiem jak PO likwidowała te jednostki – powiedział Śliwka.

Jak dodał, zostały spełnione wszystkie kryteria związane z odtajnieniem dokumentu, którego treść ujawnił szef MON.

– Pan minister Mariusz Błaszczak był do tego kompetentny, miał prawo i bardzo dobrze, że taki dokument został odtajniony, bo społeczeństwo powinno wiedzieć jaka była filozofia rządów PO. Taka filozofia całkowitej uległości wobec niemieckiej polityki, a tym samym uległa wobec rosyjskiej polityki – podkreślił.

Sprawa wiz jest badana


Redaktor Rachoń pytał również wiceministra o sprawę sprzedawania wiz, którą nagłośnili politycy Platformy Obywatelskiej oraz media im sprzyjające, podając w tym kontekście liczby, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

– Sprawa jest badana przez właściwe organy i tak do tego należy podchodzić. Rzeczą kuriozalną i szczytem hipokryzji było to, że osobą, która na ten temat się wypowiadała był pan Tomasz Grodzki, który - jak wszyscy wiemy - chowa się za immunitetem, a według prokuratury ma dużo za uszami i powinien się z tego wytłumaczyć. Jeżeli miałby odwagę cywilną, to powinien zrzec się immunitetu i stanąć przed sądem i w ramach postępowania, które chciałaby mu wytoczyć prokuratura, powinien się wytłumaczyć z tego – podkreślił Śliwka.

Wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej"


Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", który ukaże się w najbliższą środę mówi: – Nasz sprzeciw zablokował przymusową relokację przy pierwszej fali migrantów osiem lat temu, ale gdyby zmienił się rząd w Polsce, będą chcieli do tego wrócić. Dziś ta sprawa się decyduje, dlatego potrzebujemy silnego mandatu wyborczego i poparcia sprzeciwu wobec relokacji w referendum.

Dopytywany przez Michała Rachonia min. Śliwka o to, jak rząd PiS wyobraża sobie odsyłanie nielegalnych imigrantów poza teren Unii Europejskiej odpowiedział, że "Polska nie będzie przyjmowała tych nielegalnych imigrantów, w związku z czym nie będzie takiego problemu, że rząd Polski miałby gdzieś kogoś odsyłać".

– Europa nie powinna wpuszczać imigrantów. Zobaczmy co się dzieje na Lampedusie, to jest właśnie wynik tej błędnej polityki europejskiej, którą by tu zafundował Donald Tusk. Jeżeli mamy pomagać, to powinniśmy pomagać na miejscu i rząd PiS wielokrotnie o tym mówił – dodał min. Andrzej Śliwka.


Źródło: TVP Info, niezalezna.pl