Przed nami Konferencja Gospodarcza Elbląg'23. Zapraszamy w dniach 19-20 września [AGENDA]

2023-09-18 10:11:15(ost. akt: 2023-09-25 14:51:54)

Autor zdjęcia: Adobe Stock

Już jutro — we wtorek 19 września w Elblągu rozpocznie się pierwsza organizowana przez Dziennik Elbląski Konferencja Gospodarcza. Dwudniowe wydarzenie ma charakter otwarty, a my podpowiadamy, dlaczego warto wziąć w nim udział.
Konferencja Gospodarcza Elbląg'23 to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez Dziennik Elbląski w ciągu jego ponad 22-letniej historii. Zaprosiliśmy do rozmowy samorządowców, przedsiębiorców, ekspertów i mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Tematem głównym wydarzenia będzie szeroko rozumiany rozwój regionu — począwszy od jego aspektów związanych z bezpieczeństwem i przedsiębiorczością, przez ekologię i energetykę, po gospodarkę i administrację.

Już we wtorek będzie miał jeszcze jeden debiut dla redakcji z Elbląga, otóż redaktor naczelny Maciej Matera po raz pierwszy w historii wręczy statuetkę Człowiekowi Roku Dziennika Elbląskiego. Kto zostanie nagrodzony tym niezwykłym wyróżnieniem i zaszczytnym tytułem? Wkrótce się przekonamy. To jeszcze nie koniec — we wtorek w Elblągu przyznane zostaną również tytuły "Marki Warmii i Mazur" inspirowane magazynem o tym samym tytule.

Ciekawi rozmówcy, inspirujące rozmowy


Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa — dlatego na naszym wydarzeniu nie mogło zabraknąć panelu dyskusyjnego poświęconego temu tematowi. O wielowymiarowym pojęciu bezpieczeństwa rozmawiać będą między innymi przedstawiciel Paweł Lulewicz — prezes PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. i prof. dr hab. Marek Melnyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Kolejnym ważnym tematem w kontekście rozwoju regionu jest energetyka. W trakcie Konferencji Gospodarczej Elbląg'23 porozmawiamy również o tym, czy w regionie powinna powstać elektrownia jądrowa i czy warto budować farmy wiatrowe na morzu.

W centrum wydarzenie będzie też morska przyszłość Elbląga i okolic — kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej, modernizacja elbląskiego portu i rozwój gmin nadzalewowych. W trakcie paneli poświęconych szansom rozwoju gospodarczego i turystycznego regionu elbląskiego (i nie tylko) porozmawiamy między innymi z wicewojewodą Piotrem Opaczewskim, starostą elbląskim Maciejem Romanowskim, burmistrzem Tolkmicka Magdaleną Dalman, burmistrzem Braniewa Tomaszem Sielickim, przedsiębiorcami i przedstawicielami branży turystycznej.

Nie zabraknie również ciekawych informacji dla przedsiębiorców i osób, które dopiero planują swój biznes. A to za sprawą panelu dyskusyjnego poświęconego instrumentom wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorców dostępnych w ARP i roli rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.

To wydarzenie tworzymy wspólnie


Partnerami strategicznymi Konferencji Gospodarczej Elbląg’23 są: Polska Grupa Zbrojeniowa SA, Polska Grupa Energetyczna SA, PKO Bank Polski SA i Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Partnerami wydarzenia są: Ziemar Sp. z o. o., Starostwo Powiatowe w Elblągu, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Gmina Miasta Braniewa, Gmina Tolkmicko.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Aktywów Państwowych, a także wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Wydarzenie nie mogłyby odbyć się bez udziału zaproszonych przez nas gości, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami ważnymi z perspektywy związanej z potencjałem i rozwojem całego regionu. Pragniemy jednak zaznaczyć, że Konferencja Gospodarcza Elbląg'23 ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. — Konferencja Gospodarcza Elbląg’23 to pierwsze takie wydarzenie organizowane przez Dziennik Elbląski. Zapraszam mieszkańców i mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, którym zależy na rozwoju naszego regionu, do współtworzenia naszego wydarzenia razem z nami i naszymi gośćmi — przekazuje Maciej Matera, redaktor naczelny Dziennika Elbląskiego i Gazety Olsztyńskiej.

Wśród gości, którzy odwiedzą Elbląg w dniach 19-20 września, znaleźli się między innymi: wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Żochowski, burmistrz miasta i gminy Tolkmicko Magdalena Dalman i burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

Konferencja Gospodarcza Elbląg'23 odbędzie się w Hotelu Młyn w Elblągu (budynek kręgielni "Maszynownia") przy ul. Kościuszki 123. Zapraszamy w dniach 19-20 września od godziny 9.00.


Gośćmi Konferencji Gospodarczej Elbląg'23 będą między innymi:

Fot. Ryszard Biel

Andrzej Śliwka — wiceminister aktywów państwowych

Fot. gotv

Maciej Romanowski — starosta elbląski

Magdalena Beata Dalman
Magdalena Beata Dalman

Magdalena Dalman — burmistrz miasta i gminy Tolkmicko

Tomasz Sielicki — burmistrz Braniewa
Fot. archiwum prywatne