SPRINTEM: DURMA I OBRUSIEWICZ MISTRZAMI POLSKI

2023-09-28 15:53:10(ost. akt: 2023-09-28 15:58:26)
Na zawodach w Żyrardowie Elbląg reprezentowali starszy szeregowy Igor Obrusiewicz (Żandarmeria Wojskowa) oraz Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna)

Na zawodach w Żyrardowie Elbląg reprezentowali starszy szeregowy Igor Obrusiewicz (Żandarmeria Wojskowa) oraz Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna)

Autor zdjęcia: Nadesłane

KICKBOXING
DURMA I OBRUSIEWICZ MISTRZAMI POLSKI

W miniony weekend w Żyrardowie odbyły się mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych. W mistrzowskich zmaganiach wzięło udział ponad 200 zawodników, którzy reprezentowali Wojsko Polskie, Państwową Straż Pożarną, Jednostki Specjalne, Służbę Ochrony Państwa i inne. Elbląg reprezentowali: starszy szeregowy Igor Obrusiewicz (Żandarmeria Wojskowa) oraz Adrian Durma (PSP). Obaj nasi reprezentanci nie zawiedli i w Żyrardowie stanęli na najwyższym podium.

Obrusiewicz, startując w formule pointfighting w wadze 94 kg w drodze do złotego medalu, stoczył cztery walki i jest to pierwszy tytuł mistrzowski w jego karierze. Znany doskonale w naszym kraju w tej dyscyplinie sportu Adrian Durma (Państwowa Straż Pożarna) startował w dwóch formułach: pointfighting oraz w KickLight w kategorii do 74 kg. W obu tych formułach nie miał sobie równych. Stoczył siedem zwycięskich walk, które kończył w 1 rundzie przed czasem. Uznany też został za najlepszego zawodnika tych mistrzostw. Docelową imprezą w tym roku dla Adriana Durmy będą listopadowe mistrzostwa Świata w Portugalii. Będzie on reprezentował barwy Polski i chce zająć miejsce na podium.

Fot. nadesłane

PIŁKA RĘCZNA
SILVANT ROZPOCZYNA WALKĘ O I LIGĘ

Po rocznej przerwie, ale tym razem w II lidze, do rozgrywek o mistrzowskie punkty i to już w tę sobotę przystępuje Silvant Handball Elbląg. Zespół, który prowadzony jest przez duet trenerów: Damian Malandy — Mikołaj Kupiec, ma określony cel — awans w tym sezonie do I ligi. Elblążanie, występując w roli gospodarza, swoje mecze rozgrywać będą w hali przy ul. Kościuszki. Pierwszy mecz Silvant Handball rozegra w ten weekend w Gdańsku z tamtejszym SPR Wybrzeże. Przed elbląską publicznością elblążanie zagrają 7 października z Handballem Czersk. Oto zespoły występujące w II lidze: SMS ZPRP II Kwidzyn, SMS ZPRP III Kwidzyn, SPR Wybrzeże II Gdańsk, Silvant Handball Elbląg, Handball Czersk, MKS Krajna Nakło, BSMS Bartoszyce, Czarni Olecko, SPR Wybrzeże I Gdańsk.

Jerzy Kuczyński