Minister aktywów państwowych Jacek Sasin z wizytą we Fromborku: Przekazaliśmy 90 mld zł na inwestycje w rozwój Polski lokalnej

2023-10-05 15:54:16(ost. akt: 2023-10-05 15:56:30)

Autor zdjęcia: PAP/Mikołaj Kuras

Z trzech największych rządowych programów infrastrukturalnych do samorządów trafiło ponad 90 mld zł wsparcia — poinformował w czwartek we Fromborku minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
— Trzy największe programy infrastrukturalne: Fundusz Inwestycji Lokalnych, Fundusz Dróg Samorządowych i wreszcie realizowany w ramach programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych to w skali kraju ponad 90 mld zł, które trafiły do samorządów i pozwoliły na zrealizowanie bardzo wielu marzeń lokalnych społeczności — powiedział minister.

Sasin przekazał, że samo tylko województwo warmińsko-mazurskie otrzymało z tych programów wsparcie od rządu wynoszące 4,5 mld zł.

Minister, który zorganizował konferencję prasową na tle Zespołu Katedralnego we Fromborku, przypomniał o wsparciu państwa dla zabytków.

— Rządowy Program Odnowy Zabytków, ten program ma już swoją historię, bo ma już dwie wypłacone transze. W ramach tych dwóch transz do samorządów, które aplikowały o pieniądze z przeznaczeniem na odnowę zabytków, trafiło ponad 4,3 mld zł — wskazał Sasin.

Dodał, że województwo warmińsko-mazurskie ma w tym programie swój udział i z dwóch transz otrzymało 220 mln zł.

PAP


Już jest – najnowszy Dziennik Elbląski – tygodnik z wiadomościami z Elbląga i powiatu elbląskiego. Gazeta w wersji papierowej jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień. Znajdziesz nas w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen. Dziennik Elbląski w wersji elektronicznej dostępny jest bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Fot. Dziennik Elbląski


W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.

Fot. IKAT Gazeta Braniewska


Poprzednie wydania znajdziesz TUTAJ