Z Kopernikiem przez Elbląg. Spacer historyczno-krajoznawczy

2023-10-10 14:29:19(ost. akt: 2023-10-10 14:30:44)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Zapraszamy wszystkich miłośników Elbląga na niezwykły spacer śladami Mikołaja Kopernika po naszym mieście. Spacer odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października, wymarsz o godz. 11:00 spod siedziby Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Wycieczkę poprowadzi Leszek Marcinkowski z elbląskiego oddziału PTTK.
Spacer jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Kosmos w zabytkowych drukach Biblioteki Elbląskiej”, prezentującej unikatowe druki o tematyce astronomicznej.

Podczas spaceru odwiedzimy miejsca zlokalizowane na elbląskim Starym Mieście związane z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika, który jak wiemy, wielokrotnie miał okazję przebywać w Elblągu. Przewodnik opowie m.in. o związkach Kopernika z elbląskim kościołem św. Mikołaja, który był miejscem ważnych wydarzeń w życiu astronoma oraz o renesansowym Elblągu, będącym wówczas znaczącym ośrodkiem kulturalnym i naukowym.

Przewidywany czas trwania spaceru – 2 godziny. Długość trasy – ok. 2 km. Spacer rozpoczyna się o godzinie 11:00, przed wejściem głównym Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7.

Biblioteka Elbląska

Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.


Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Wersja elektroniczna: Dostępna bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA