Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii w Olsztynie - nowa, kreatywna przestrzeń na mapie Warmii i Mazur.

2023-11-06 08:44:36(ost. akt: 2023-11-02 18:26:31)   Artykuł sponsorowany
W maju tego roku, w Koszarach Dragonów, otworzyła się unikatowa przestrzeń do nauki i rozwoju w dziedzinie nowych technologii oraz rzemiosła. Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) integruje aktywności edukacyjne, społeczne i kulturalne mające na celu rozwijanie kompetencji przyszłości u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.


Znajduje się tu pracownia audiowizualna, stolarska, druku 3D oraz obróbki CNC. Zaawansowanie technologiczne i nowoczesne wyposażenie sprawiają, że PAKT jest edukacyjną perełką i jednym z pierwszych takich miejsc w naszym regionie. W pracowni, tworzonej przez stowarzyszenie Robisz.to, realizowane są nieodpłatne warsztaty z projektowania graficznego, programowania, robotyki, elektroniki, haftu cyfrowego oraz technik audiowizualnych. Za przekazywanie wiedzy odpowiedzialna jest grupa Edukatorów i Edukatorek z wieloletnim doświadczeniem. Zajęcia kierowane są do zorganizowanych grup, a także dla indywidualnych Uczestników_ek, w tym także Nauczycieli_ek chcących lepiej poznać metodologię STEAM, w duchu której prowadzona jest pracownia.


Metodologia STEAM to podejście interdyscyplinarne w nauczaniu, które integruje nauki ścisłe, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Kładzie akcent na rozwijanie kreatywności, innowacyjności i umiejętności rozwiązywania problemów, co jest bardzo istotne w dzisiejszym świecie, gdzie technologia odgrywa coraz większą rolę.

PAKT to także pracownia mobilna, której zadaniem jest dotarcie do miejsc dotkniętych wykluczeniem cyfrowym w obrębie całego województwa. Korzystając z jej zasobów, przeprowadzono już ponad 100 bezpłatnych warsztatów, które umożliwiły podniesienie kompetencji cyfrowych u kilku tysięcy osób.


Co mówią nauczyciele i nauczycielki, uczestniczki i uczestnicy o zajęciach w PAKT?

“Mogliśmy twórczo spędzić czas według swojego pomysłu, ale pod okiem instruktorów. Świetnie spędzony czas w miłej i serdecznej atmosferze.”

“Zajęcia w ramach grupy młodzieżowej pokazały nam, że każdy może być twórcą.”

“Dziękuję za profesjonalne przygotowanie warsztatów, uczniowie i nauczyciele obecni w czasie warsztatów byli nimi zachwyceni!”

Jeśli i Wy chcecie wziąć udział w warsztatach PAKT, odwiedźcie ich stronę i sprawdźcie, na jakie zajęcia aktualnie prowadzone są zapisy.

Jeśli jesteś nauczycielem/nauczycielką - zgłoś się na naszą nieodpłatną konferencję i szkolenia “STEAM: praktyczne podejście do nauki i twórczości.” Dowiedz się więcej i zarezerwuj miejsce.


Więcej informacji o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie na stronie internetowej: robisz.to/olsztyn oraz w mediach społecznościowych:
⦁ na Facebooku: https://www.facebook.com/PAKTRobisz.toOlsztyn
⦁ na Instagramie: @robisz.to_olsztyn

Adres: Koszary Dragonów, ul. Gietkowska 10H

Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.