Zadbana instalacja wewnętrzna kluczem sprawnego ogrzewania

2023-11-10 07:00:00(ost. akt: 2023-11-08 08:11:53)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: EPEC

Instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania jest częścią systemu ciepłowniczego. Od jej stanu zależy utrzymanie komfortowych warunków cieplnych w budynkach, dlatego niezbędne jest jej regularne serwisowanie. Taką usługę może wykonać Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (EPEC).
Regularne działania konserwacyjne pomagają zapobiegać awariom, zwiększają wydajność systemu, obniżają koszty eksploatacyjne i przyczyniają się do dłuższego okresu użytkowania instalacji. To także sposób na oszczędzanie ciepła. Takie działania warto robić systematycznie, nie tylko przed sezonem zimowym i warto zlecić je fachowcom. EPEC nie ogranicza swoich działań tylko do dystrybucji ciepła — spółka oferuje także przegląd techniczny, konserwację, a także modernizację instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania.

Od oceny stanu do usunięcia usterek


EPEC oferuje całodobową gotowość do zabezpieczenia powstałej awarii instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) przez Pogotowie Ciepłownicze – także w weekendy i święta. W czasie prac pracownicy EPEC przeprowadzą ocenę stanu technicznego instalacji oraz wskażą możliwości optymalizacji jej funkcjonowania. Mieszkańcy oraz zarządcy budynków mogą spać spokojnie – podczas awarii wystarczy jeden telefon, aby ekipa EPEC przyjechała na miejsce i kompleksowo zajęła się usterką.

Szeroki zakres prac


Zakres robót konserwacyjnych oraz wykonywanych czynności przy instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u. obejmuje między innym:
• likwidację przecieków i zakłóceń pracy instalacji,
• zabezpieczenie awaryjnych pęknięć rurociągów,
• usuwanie niedogrzewań lokalnych,
• likwidację zapowietrzeń instalacji,
• likwidację zakłóceń w dostawie ogrzewania i ciepłej wody spowodowanych niewłaściwą pracą instalacji wewnętrznej.

Zadbanie o konserwację instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania to inwestycja w komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną budynku. Regularne i staranne działania pozwolą zachować optymalną wydajność systemu, co przekłada się na oszczędności finansowe i długotrwałą niezawodność całej instalacji.

Jak uruchomić usługę?

Aby skorzystać z usługi, należy skontaktować się z przedstawicielami EPEC – telefonicznie (55 61 13 309, 55 61 13 300) lub mailowo (uslugi@epec.elblag.pl).