Targi Samorządu Terytorialnego w Warszawie: Pierwsza edycja projektu organizowana przez Samorząd Studentów SGH

2023-11-15 12:41:53(ost. akt: 2023-11-15 13:50:34)
Targi Samorządu Terytorialnego to nowa inicjatywa organizowana przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej. Podczas wydarzenia będzie można podejść do wielu przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, jak np. Urząd Miasta Elbląg czy Urząd Miasta Olsztyn.
Projekt jest skierowany przede wszystkim do studentów, którzy są na etapie wchodzenia na rynek pracy, wciąż szukają odpowiedniej dla nich ścieżki rozwoju oraz kariery. Jego głównym celem jest poszerzenie horyzontów w kontekście oferowanych stanowisk, które nie muszą ograniczać się jedynie do znanych firm czy wielkich korporacji.

W tym roku, w środę 22 listopada, wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w murach uczelni. Targi Samorządu Terytorialnego to okazja do wymiany doświadczeń oraz budowania współpracy między lokalnym samorządem a akademickim środowiskiem studenckim.

Podczas Targów Samorządu Terytorialnego, na Auli Spadochronowej, mieszczącej się w Budynku Głównym Uczelni (al. Niepodległości 162, Warszawa), zgromadzą się przedstawiciele miast, gmin, powiatów oraz województw w celu zaprezentowania społeczności studenckiej SGH swoich osiągnięć, projektów oraz inicjatyw, które w szczególny sposób wpływają na rozwój lokalnych społeczności. Przedstawione zostaną również szerokie możliwości rozwoju kariery w strukturach samorządu terytorialnego.

Pomysł na projekt umotywowany jest faktem, iż zdecydowana większość studentów Szkoły Głównej Handlowej pochodzi spoza Stolicy, a podczas studiów czynnie angażuje się społecznie, rozwija swoją karierę, a także otwiera własne przedsiębiorstwa.

Absolwenci SGH obejmują najwyższe funkcje kierownicze w wielu polskich oraz zagranicznych firmach, a także mają bezpośredni wpływ na kierunek rozwoju polskiej ekonomii. Wydarzenie pozwoli zaznajomić się z ideą decentralizacji, poprzez wyróżnienie dokonań Jednostek Samorządu Terytorialnego z zakresu inwestycji i ich roli w gospodarce.

Podczas wydarzenia będzie można podejść do wielu przedstawicieli JST z całej Polski, jak np. Urząd Miasta Elbląg, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Gminy Izabelin czy Urząd Miasta Olsztyn.


Studenci będą mogli pogłębić wiedzę w zakresie działania poszczególnych jednostek oraz dowiedzieć się o szerokich możliwościach, związanych z rozpoczęciem tam swojej kariery zawodowej.

Więcej informacji o projekcie: TUTAJ

Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na FB, gdzie zamieszczane będą bieżące informacje dotyczące pierwszej edycji projektu: TARGI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Dziennik Elbląski jest patronem medialnym Targów Samorządu Terytorialnego. Relacja z wydarzenia dostępna będzie na dziennikelblaski.pl