89-letnia mieszkanka Elbląga uratowana w ostatniej chwili dzięki troskliwej sąsiadce

2023-11-17 14:16:56(ost. akt: 2023-11-17 18:15:19)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Sąsiedzka czujność jest bardzo ważna. Przekonała się o tym 89-letnia mieszkanka Elbląga, która wymaga pilnej pomocy medycznej. Tym razem tragedia była o włos, a to, że do niej nie doszło, jest zasługą troskliwej sąsiadki oraz szybkiej i odpowiedzialnej reakcji służb.
Jak informuje Straż Miejska w Elblągu, w czwartek 16 listopada, zaniepokojona mieszkanka poinformowała strażników, że od kilku dni nie widziała swojej sąsiadki. Sprawa była o tyle pilna, że dotyczyła osoby starszej i samotnej.

— Na miejscu strażnicy oczywiście zastali zamknięte drzwi. Niemniej jednak z uwagi na dochodzący z wewnątrz dźwięk radia na miejsce wezwano strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu — przekazuje Straż Miejska w Elblągu.

89-letnia mieszkanka Elbląga leżała na podłodze, pilnie potrzebowała pomocy medycznej


— Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Na podłodze w mieszkaniu znaleziono 89-latkę, która wymagała pilnej pomocy medycznej. Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego — relacjonują strażnicy miejscy z Elbląga i dodają: — Tylko dzięki czujności sąsiedzkiej nie doszło do tragedii. Ty też nie bądź obojętny. Osoby starsze i wymagające wsparcia są wśród nas. Akcja — reakcja: 986.

Fot. Straż Miejska w Elblągu