Trudne warunki na drogach. Karetka ugrzęzła w błocie na drodze pod Elblągiem

2023-11-20 08:07:53(ost. akt: 2023-11-20 08:18:53)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

W nocy na lokalnej drodze pod Elblągiem ugrzęzła w błocie karetka pogotowia. — Drogi i chodniki w województwie warmińsko-mazurskim mogą być w poniedziałek rano śliskie — przekazuje PAP. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.
— W województwie warmińsko-mazurskim w poniedziałek rano drogi i chodniki mogą być śliskie w okolicach Nidzicy i na trasie między Biskupcem a Bartoszycami. W nocy z niedzieli na poniedziałek z powodu złych warunków na lokalnej drodze pod Elblągiem ugrzęzła w błocie karetka pogotowia — informuje Polska Agencja Prasowa.

— W poniedziałek rano w warmińsko-mazurskim temperatura oscyluje wokół 0 stopni C., ale miejscami, np. w okolicach Nidzicy spadła lekko poniżej. Stąd na drogi wojewódzkie w tym rejonie wyjechały 3 pługopiaskarki i zestawy do posypywania chodników — poinformowano PAP w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Olszynie.

Drogi krajowe są czarne mokre, jedynie na trasie nr 57 między Biskupcem a Bartoszycami pracuje sprzęt do posypywania jezdni. Drogi w warmińsko-mazurskim w poniedziałek rano są mokre, szutrowe — czasami trudno przejezdne z powodu błota. W nocy z niedzieli na poniedziałek we wsi pod Elblągiem karetka pogotowia ugrzęzła w błocie. Dyżurny straży pożarnej powiedział PAP, że było to po 3 w nocy i pojazd z błota wyciągnęli strażacy ochotnicy.

— Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie dla Warmii i Mazur przez słabymi opadami śniegu i śniegu z deszczem, które miejscami przechodzić mogą w słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, co będzie powodowało gołoledź. Strefa opadów marznących w poniedziałek będzie się przemieszczać z północnego wschodu na południowy zachód — informuje PAP.

A Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które towarzyszyć mogą mieszkańcom Warmii i Mazur przez cały poniedziałek aż do wtorku rano. Na koniec tygodnia w regionie prognozowane są silne wiatry.

źródło: PAP, IMGW