Hipokrates 2023: Wśród nagrodzonych są lekarze z Elbląga

2023-11-20 09:39:35(ost. akt: 2023-11-20 10:32:34)
Chirurgiem roku w województwie warmińsko-mazurskim został Wojciech Skonieczny ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu

Chirurgiem roku w województwie warmińsko-mazurskim został Wojciech Skonieczny ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Za nami gala Hipokrates 2023, podczas której nagrodzeni zostali lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, ratownicy i technicy medyczni z Warmii i Mazur cieszący się — jak wynika z głosowania — największym zaufaniem wśród pacjentów. Wiele pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach przypadło specjalistom z Elbląga.
Kandydatów do zaszczytnych tytułów w plebiscycie medycznym Hipokrates nominowali ich pacjenci, którzy głosowali następnie w wielu kategoriach tak, by organizatorzy wydarzenia — Gazeta Olsztyńska i Polska Press — mogli nagrodzić tych, którzy wykazują się największą cierpliwością i empatią, a pacjenci mogą zawsze na nich liczyć.

Jeżeli chodzi o laureatów z Elbląga, to jest ich całkiem sporo. Pierwsze miejsce w kategorii CHIRURG zajął Wojciech Skonieczny ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II. Kolejne pierwsze miejsce — tym razem w kategorii LARYNGOLOG — zajął Mirosław Denisiuk z Elbląga. Najbardziej doceniany przez pacjentów DERMATOLOG również pochodzi z Elbląga — to Dominika Czarnecka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

To jeszcze nie koniec powodów do radości dla elblążan. W kategorii OKULISTA kolejne pierwsze miejsce, z którego dzięki głosom pacjentów cieszy się Janusz Adamski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

W nowej kategorii plebiscytu — UROLOG/NEFROLOG — drugie miejsce zajął Łukasz Grycko z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Drugie miejsce w kategorii GINEKOLOG zajął natomiast Sebastian Ławrynowicz z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Również druga lokata — tym razem w kategorii KARDIOLOG — przypadła Michałowi Jaśkiewiczowi z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Na podium mamy również swojego reprezentanta w kategorii RATOWNIK MEDYCZNY, na trzecim miejscu decyzją pacjentów znalazł się Mariusz Domeracki z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Co ciekawe, w kategorii FARMACEUTA/TECHNIK FARMACEUTYCZNY Elbląg ma kolejne powody do radości w postaci pierwszego miejsca, które zajęła Agnieszka Buszta. 

Warto dodać, że również powiat braniewski ma w tegorocznym plebiscycie swoich reprezentantów. W kategorii STOMATOLOG ROKU zwyciężyła Dominika Pancechowska-Olszewska z poradni stomatologicznej w Lelkowie, a w kategorii SZPITAL ROKU w głosowaniu nie miał sobie równych Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ we Fromborku.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Szczegółowe wyniki TUTAJ.