Fani amfetaminy zatrzymani. Kobiecie i mężczyźnie grozi teraz odsiadka

2023-11-21 12:00:28(ost. akt: 2023-11-21 12:03:06)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W Elblągu zatrzymano poszukiwanego listem gończym mężczyznę, miał przy sobie foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Podobnego znaleziska dokonali policjanci u 42-letniej kobiety, która pod wpływem narkotyków wsiadła za kierownicę.
Policjanci prewencji oraz wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym, a także nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Elblągu.

W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Ten, po sprawdzeniu narkotesterem okazał się być amfetaminą. Mężczyzna usłyszał zatem dodatkowo zarzut posiadania substancji odurzającej, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Inna sytuacja, ale również związana z posiadaniem narkotyków, miała miejsce w Pasłęku podczas kontroli drogowej. Tam policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która kierowała osobowym Seatem. Kobieta znajdowała się pod działaniem środków odurzających. W samochodzie policjanci znaleźli foliowy woreczek z amfetaminą.

42-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie oraz posiadanie. Jej również grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu