Gapska, Wysokińska - Stachowska 2, Niedźwiedź 3, Siódmiak 2, Grzyb 3, Kudłacz 3, Koniuszaniec 3, Wojtas 6, Semeniuk-Olchawa 1, Szwed-Orneborg, Migała 3, Stasiak 1, Jochymek, Kulwińska 1, Byzdra 1

Arenhart – Diniz 1, Nascimento 4, S. Rocha 1, Piedade 2, Silva 4, Rodrigues 7, Andrade 1, Quintino, Gomes, Da Rocha, Pessoa, Souza, Nunes 1, Cavaleiro 3, Moura 1

Trener
Morten Soubak
  • 60'

Koniec meczu w Elblągu. Polska pokonała Brazylię 29:25. Dziękujemy za śledzenie relacji.
  • 60'

Anna Wysokińska broni rzut z bliska Piedade
  • 60'

Jeszcze broni Anna Wysokińska
  • 59'

29:25 Rodrigues zdobywa siódmą swoją bramkę w tym spotkaniu
  • 59'

29:24 Katarzyna Koniuszaniec!
  • 58'

Polki tego meczu już nie powinny przegrać
  • 57'

28:24 Piedade
  • 57'

28:23 Iwona Niedźwiedź zdobywa bramkę rzutem z biodra
  • 56'

27:23 Karolina Kudłacz... Polki zdobywają bramkę grając w osłabieniu
  • 56'

Dwie minuty dla Moniki Stachowskiej.
  • 55'

26:23 Rodrigues ponownie zdobywa bramkę dla Brazylii
  • 55'

26:22 a Kinga Byzdra z drugiej strony podwyższa prowadzenie Polski
  • 55'

Anna Wysokińska broni w sytuacji sam na sam z F. Silvą
  • 54'

25:22 F. Silva
  • 53'

25:21 Karolina Kudłacz z karnego
  • 52'

Kim Rasmussen prosi o czas.
  • 52'

F. Silva w słupek...
  • 51'

24:21 Rodrigues zdobywa swoją piątą bramkę w tym meczu
  • 50'

Obie drużyny już w pełnych składach.
  • 49'

24:20 Nascimento nie myli się z karnego
  • 48'

Dwie minuty dla Karoliny Kudłacz
  • 48'

Dwie minuty kary dla Andrade
  • 48'

Dwie minuty dla Diniz za faulowanie Koniuszaniec
  • 47'

24:19 Katarzyna Koniuszaniec
  • 44'

W polskiej bramce świetnie spisuje się Anna Wysokińska, która zastąpiła po przerwie Małgorzatę Gapską.
  • 44'

23:19 Monika Migała z prawego skrzydła
  • 43'

22:19 Rodrigues nie dała się zatrzymać
  • 41'

Fala na trybunach w elbląskiej hali
  • 41'

Czas dla Brazylii. Mistrzynie Ameryki Południowej przez 11 minut drugiej połowy rzuciły tylko 1 bramkę, a Polki aż 9
  • 41'

22:18 Kinga Grzyb!!!
  • 41'

21:18 Iwona Niedźwiedź
  • 38'

20:18 Iwona Niedźwiedź, szybka odpowiedź Polek.
  • 38'

19:18 Rodrigues zdobywa pierwszą bramkę dla Brazylii w drugiej połowie meczu
  • 38'

19:17 Alina Wojtas z drugiej linii - mocno i celnie rzuca
  • 36'

Dwie minuty kary dla Diniz (Brazylia)
  • 36'

18:17 Monika Stachowska i Polska prowadzi w Elblągu!
  • 35'

Anna Wysokińska broni rzut Andrade
  • 34'

Trener Brazylii poprosił o czas.
  • 34'

17:17 Kinga Grzyb, dobrze znana kibicom w Elblągu, zawodniczka Startu, doprowadza do pierwszego remisu w tym spotkaniu.
  • 33'

Nascimento w słupek
  • 33'

16:17 Patrycja Kulwińska i publiczność szaleje...
  • 32'

15:17 Karolina Siódmiak i już tylko dwiema bramkami przegrywają Polki
  • 31'

14:17 Alina Wojtas na dobry początek
  • 31'

Rozpoczęła się druga połowa meczu Polska - Brazylia w Elblągu. Czy biało-czerwone odrobią czterobramkową stratę z pierwszej połowy? Polki zaczynają z przewagą jednej zawodniczki, bo na ławkę kar sędziowie odesłali jeszcze w pierwszej połowie Gomes.
  • 30'

Koniec pierwszej połowy meczu w Elblągu. Polska przegrywa z Brazylią 13:17
  • 30'

Karolina Semeniuk-Olchawa nie wykorzystała rzutu karnego... wyglądało to tak, jakby piłka przez przypadek wypadła jej z dłoni
  • 28'

13:17 Karolina Semeniuk-Olchawa po podaniu od Katarzyny Koniuszaniec
  • 27'

12:17 Rocha dla Brazylii
  • 26'

12:16 Moura, rośnie przewaga Brazylii i trener Polek prosi o czas
  • 25'

12:15 Moura dla Brazylii
  • 25'

12:14 Katarzyna Koniuszaniec z prawego skrzydła trafia do bramki rywalek
  • 24'

11:14 Nascimento z karnego
  • 23'

11:13 Monika Stachowska z najbliższej odległości nie miała prawa nie trafić
  • 22'

10:13 Karolina Kudłacz
  • 22'

9:13 F. Silva z lewego skrzydła trafia do polskiej bramki
  • 21'

9:12 Rodrigues... nie udało się Polkom zatrzymać szarżującej na bramkę rywalki
  • 20'

Trener Brazylii prosi o czas.
  • 19'

9:11 Alina Wojtas z karnego
  • 19'

8:11 F. Silva trafia dla Brazylii, wcześniej świetna interwencja Gapskiej w polskiej bramce
  • 18'

8:10 Małgorzata Stasiak efektownym rzutem trafia do bramki rywalek
  • 17'

7:10 Nunes dla Brazylii rzutem z biodra
  • 15'

7:9 bramka Aliny Wojtas, a wcześniej w polskiej bramce świetna interwencja Małgorzaty Gapskiej.
  • 14'

6:9 kontra Brazylijek i bramka Nascimento
  • 13'

6:8 Monika Migała ponownie trafia do bramki rywalek
  • 13'

5:8 Silva dla Brazylii
  • 12'

5:7 Monika Migała z prawego skrzydła przerzuca piłkę nad interweniującą bramkarką
  • 11'

4:7 Nascimento trafia z karnego
  • 11'

4:6 szybko Brazylijki w ataku i gol Rodrigues
  • 10'

4:5 Karolina Siódmiak dla Polski
  • 10'

3:5 Silva z lewego skrzydła, piłka jeszcze otarła się po nodze polskiej bramkarki, ale ugrzęzła w siatce
  • 9'

3:4 Alina Wojtas ponownie zdobywa bramkę dla Polski
  • 8'

2:4 Alina Wojtas, ale silny rzut i precyzyjny, piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.
  • 7'

Alina Wojtas próbowała z drugiej linii, faulowana przy rzucie.
  • 7'

Kim Rasmussen prosi o czas. Nie najlepiej Polki rozpoczęły to spotkanie.
  • 7'

1:4 szybka strata Polek i gol Cavaleiro
  • 7'

1:3 Andrade dla Brazylii
  • 5'

Karolina Siódmiak za szybko zdecydowała się na rzut - nad poprzeczką.
  • 4'

1:2 ponownie Cavaleiro
  • 3'

1:1 Kinga Grzyb trafia z lewego skrzydła
  • 2'

0:1 pierwszy gol dla Brazylii, a jego autorką Cavaleiro
  • 1'

Pierwsza akcja Brazylijek zakończona rzutem nad bramką.
  • 1'

Rozpoczął się mecz w Elblągu. Zaczynają reprezentantki Brazylii.
  • godz. 20.38 Pełna kibiców hala. Już za chwilę rozpoczną się emocje.
  • godz. 20.33 Obie drużyny już na parkiecie. Trwa prezentacja.
  • godz. 20.26. Zakończyła się rozgrzewka obu drużyn. - Kto wygra mecz - pyta spiker. - Polska - nie mają wątpliwości kibice zgromadzeni w hali. Na to spotkanie przygotowano 2,8 tys. wejściówek.
  • godz. 20.18 ufff piłka rzucona przez jedną z zawodniczek Brazylii przeleciała nad siatką oddzielającą stanowiska prasowe od boiska i uderzyła blisko nas. Na szczęście nie trafiła w żaden komputer.
  • godz. 20.14. Dzisiejszy mecz w Elblągu będą sędziowały panie Viktorija Kijauskaite oraz Ausra Zaliene z Litwy.
  • godz. 20.12. Do rozpoczęcia meczu pozostało niecałe 20 minut. Jeszcze rzut oka na trybuny.
  • godz. 20.04. Rozgrzewka reprezentantek Brazylii trwa
  • godz. 19.55. Hala przy Al. Grunwaldzkiej będzie dzisiaj biało-czerwona!
  • godz. 19.54. Na rozgrzewce pojawiła się właśnie reprezentacja Brazylii.
  • godz. 19.53. Polskim zawodniczkom na rozgrzewce humory dopisują. Oby tak było również po meczu.
  • godz. 19.43. Reprezentantki Polski właśnie wyszły na rozgrzewkę.
  • godz. 19.40. Zdecydowana większość głosujących w naszej sondzie (83 proc.) uważa, że dzisiejszy mecz wygra Polska! Tylko 11 procent uważa, że Biało-czerwone zejdą z boiska pokonane. Na remis postawiło 5 proc. głosujących
  • godz. 19.37 Pierwsi kibice pojawili się na trybunach.
  • godz. 19.30 Trybuny już przygotowane na przyjęcie kibiców
  • A tak było podczas ostatniej wizyty Biało-czerwonych w Elblągu, podczas której pokonały Szwecję 32:31. Zobacz film
  • Kto wygra w Elblągu: Polska czy Brazylia? Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie!

•
Dzisiejsze starcie z Brazylią w Elblągu będzie ostatnim sprawdzianem przed MŚ. Kadrowiczki od 21 listopada trenują w Cetniewie. Tam w minioną środę rozegrały nieoficjalne spotkanie z Brazylią, które wygrały 29:26. Mecz trwał nietypowo 65 minut. Najwięcej bramek dla biało-czerwonych rzuciły Karolina Kudłacz (5) i Alina Wojtas (4). Spośród Brazylijek najskuteczniejsza była Fernanda Silva - 10 bramek.