Sobota, 31 lipca 2021. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Człowiek z Suchacza - dyrektorka hospicjum, a w przeszłości licencjonowany pilot Osobowością Roku 2015

Uroczysta gala poświęcona zwyciężczyni plebiscytu Osobowość Regionu 2015 odbyła się 10 bm. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Spektakl dedykowany był Wiesławie Pokropskiej, dyrektorce elbląskiego hospicjum i licencjonowanemu ... pilotowi!

Wśród nominowanych do tytułu znalazły się trzy osoby: znana, była łyżwiarka szybka Helena Pilejczyk, nauczyciel, pisarz, pasjonat historii Tomasz Stężała oraz dr Wiesława Pokropska dyrektorka hospicjum w Elblągu. W głosowaniu jakie odbyło się 5 listopada ubiegłego roku zwyciężyła Wiesława Pokropska. Kulminacyjnym punktem projektu "Osobowość Regionu" odbywającego się pod patronatem Witolda Wróblewskiego, Prezydenta Elbląga był zorganizowany 10 bm. przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego koncert w całości poświęcony laureatce. Impreza zainscenizowana została nieco na podobieństwo popularnych telewizyjnych benefisów. Tu, w Elblągu, bohaterkę plebiscytu przesłuchiwali młodzi szkolni dziennikarze, a w części artystycznej wystąpili głównie uczniowie i absolwenci uczelni. Nie zabrakło występów innych jeszcze znakomitości, np. z miejscowego teatru czy też z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Przypomnijmy, że pomysłodawczynią przyznawania tytułu Osobowości Regionu jest Anna Daczkowska z Elbląga, emerytowana dziś nauczycielka z I LO. Dotychczasowymi laureatami konkursu byli: Ryszard Skotnicki, Katarzyna Jankowska, Mirosław Siedler, Bogusław Stolarski, Marek Osik, Grzegorz Nowaczyk, Leszek Wójcik. Dzisiejszy miał wyjątkową oprawę. Benefis zrealizowano dzięki dyrekcji teatru, która udostępniła swoją scenę, a także licznym sponsorom. Raz jeszcze warto podkreślić fakt, że widowisko przygotowali pod okiem Anny Deczkowskiej licealiści. Włożyli w to naprawdę dużo serca.

W uroczystej gali nie zabrakło mieszkańców gminy. Byli więc obecni przyjaciele Wiesławy Pokropskiej ze Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś oraz przedstawiciele administracji państwowej z burmistrzem jego zastępcą, przewodniczącą rady miejskiej z kilkoma radnymi włącznie.


Sylwester M. Jarkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: Człowiek z Suchacza - dyrektorka hospicjum, a w przeszłości licencjonowany pilot Osobowością Roku 2016
Oceń artykuł:

(0)