Sobota, 31 lipca 2021. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Wieża Widokowa w Nowince

Urokliwych miejsc i ciekawych obiektów w gminie Tolkmicko jest coraz więcej. Oddana niedawno do użytku Wieża Widokowa w Nowince jest tego najlepszym przykładem. To naprawdę imponująca budowla z piękną lokalizacją!

Wieża jest gustownie zaprojektowana, solidnie zbudowana i bezpieczna w użytkowaniu. Z trzech platform widokowych daje możliwość swobodnego podziwiania niezwykłych obrazów na Zalew Wiślany i pobliski Rezerwat Przyrody Dolina Stradanki. Budowla kosztowała ok. 165 tys. zł, ale to doskonała inwestycja o znaczeniu turystycznym. Z tego obiektu - wykonanego w większości ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego - mieszkańcy gminy mogą być dumni. O walorach wieży mogli się dziś (27 bm.) przekonać członkowie Sekcji Turystycznej Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś podczas kolejnej swojej wyprawy po okolicy.

Sylwester M. Jarkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: Niezwykłe miejsce w Nowince. Widoki na Dolinę Stradanki i Zalew
Oceń artykuł:

(0)