Sobota, 31 lipca 2021. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Czy minister uratuje rybaków?

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk jest wielką nadzieją rybaków. Głównie tych, którzy zarobkują na swoich małych łodziach. Mówiono dziś (7 bm.) o tym w Suchaczu.

Pobyt ministra Gróbarczyka w Elblągu w sprawie projektowanego przekopu Mierzei Wiślanej był okazją do zorganizowania spotkania rybaków z pobliskiego regionu i przedstawienia problemów z jakimi się borykają. Najpierw miało to miejsce w Tolkmicku, następnie w Suchaczu, gdzie dyskusję z ministrem zorganizowała Lokalna Grupa Rybacka. Postulowali zniesienie opłat i ograniczeń jakie obecnie obowiązująca ustawa nakłada na rybaków, którzy nie są w stanie podołać zbyt restrykcyjnym przepisom. W porównaniu do tzw. rybołówstwa przemysłowego, rybacy z małych nadzalewowych portów są na zdecydowanie gorszej pozycji. Uwagę zwracała troska o środowisko, które poprzez tzw. połowy paszowe np. w Zatoce Gdańskiej ulega ogromnej degradacji. Ma to bezpośredni wpływ na wody Zalewu Wiślanego, bo oba akweny są ze sobą połączone. Rybackich żali wysłuchiwali jeszcze - oprócz ministra Marka Grabarczyka - inni przedstawiciele administracji państwowej i posłowie obecni na spotkaniu. Największą aktywność przejawiał sam minister, który odnosząc się do zgłaszanych postulatów zapewnił o szybkim zajęciu się nimi. - Nowy minister jest wielką nadzieją dla rybaków - ocenił i krótko podsumował dzisiejsze spotkanie jeden z uczestników.

Sylwester M. Jarkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: Spotkanie z ministrem w Suchaczu. Czy uratuje rybaków?
Oceń artykuł:

(0)