Sobota, 31 lipca 2021. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Podziel się:

Podziel się:

W Suchaczu motocyklistów witano racuchami

Mieszkańcy suchaczańskiego sołectwa także w tym roku w oryginalny sposób przywitali uczestników 12. Zlotu Motocyklowego w Tolkmicku.

Po cepelinach i pierogach, dziś (4 bm.) motocyklistów przywitano cieplutkimi racuchami upieczonymi przez Elżbietę Sekułę, znaną w okolicy z dobrej kuchni. Ceremonię powitania prowadziły ubrane w swoje służbowe stroje "Sasanki", członkowie SSTW, ubrane w barwne kaperskie odzienia kobiety i dzieci oraz sołtys. Przybyło też kilkudziesięciu mieszkańców sołectwa Suchaczaaby wspólnie nacieszyć się widokiem wspaniałych maszyn, rozkoszować się dźwiękiem silników. Motocykli było bardzo dużo. Na tyle, że zajmowały jezdnię od ronda w Suchaczu, do tablicy informacyjnej "Suchacz" tj. kilkusetmetrowy odcinek drogi.
Autorami i organizatorami akcji powitania byli: Czajkowska Krystyna, Figa Wojciech, Gaik-Dużyńska Dorota, Grzebiela Jolanta, Hirko Jolanta, Jarkiewicz Monika (sołtys), Korkliniewski Radosław, Makarewicz Andrzej, Pęczkowska Iwona, Sekuła Elżbieta, Suzinowicz Krystyna, Suzinowicz Martyna.
Warto jeszcze dodać, że Sekcja Radiowa Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uruchomiła specjalną radiostację o znaku wywoławczym HF12Z, której operatorzy nawiązując łączności radiowe informowali o odbywającym się w Tolkmicku zlocie. Już w pierwszym dniu trwania radiooperatorzy przeprowadzili ponad 1.000 dwustronnych łączności.

Sylwester M. Jarkiewicz

Foto. Sylwester M. Jarkiewicz i syn
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: W Suchaczu motocyklistów witano racuchami
Oceń artykuł:

(0)